آبزی پروریبیوتکنولوژی کشاورزی

ضمانت تجارت بالای صنعت پرورش ماهی سالمون در اسکاتلند

✅گزارش جدید انتشار یافته در سال 2017  تجارت بالای صنعت پرورش ماهی سالمون در اسکاتلند را نشان می‌دهد. بر اساس یافته‌های سازمان تولید کنندگان سالمون اسکاتلندی (SSPO)، اشتغال، به میزان 13 درصد افزایش داشته است، سرمایه گذاری ثابت باقی مانده در این بخش، 63 میلیون پوند در سال دوم بوده و بیش از 390 میلیون پوند در سال گذشته برای زنجیره تامین ماهی سالمون اسکاتلندی صرف شده است.


?تاثیر اقتصادی به ویژه در مناطق کوهستانی و جزایر که 164 میلیون پوند در تجارت محلی صرف شده، قابل مشاهده است. در مجموع  دستمزد به میزان 5 درصد و تقریبا 75 میلیون پوند افزایش یافته است.

?اسکات لندسبرگ، مدیر اجرایی سازمان تولیدکنندگان سالمون اسکاتلندی، گفت: “ماهی سالمون اسکاتلندی در حال حاضر بیشترین صادرات مواد غذایی در اسکاتلند و انگلستان را به خود اختصاص داده و عمده فروشی آن با توجه به شناخت کیفیت و منبع آن، سرمایه گذاری در این صنعت را افزایش داده است. برای سال دوم، میزان سرمایه گذاری 63 میلیون پوند بوده و تقریبا 3500 شرکت اسکاتلندی با مزارع پرورشی سالمون تجارت کرده و سود می‌برند.

?این گزارش نشان می‌دهد بخش سالمون از لحاظ اقتصادی پیشرفت می‌کند، موجب افزایش تعداد مشاغل تمام وقت شده، از جوامع پشتیبانی کرده و سطوح قابل توجهی از سرمایه گذاری را ایجاد می‌کند. این صنعت بخش مهمی از اقتصاد روستایی اسکاتلند است و دولت از این بخش برای کشف رویکرد‌های جدید حمایت می‌کند.

?شرکت‌های پرورش سالمون با جوامع محلی برای پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی مشارکت می‌کنند. این شرکت‌ها به کارمندان اجازه فعالیت‌های داوطلبانه را می‌دهند. مزارع پرورش سالمون با در اختیار گذاشتن تسهیلات، زمان، تخصص و ارائه کمک‌های مالی، کمکی به ارزش 735000 پوند به جوامع می‌کند.

?تعهد طولانی مدت این صنعت در مناطق کوهستانی و جزایر و نیروی کار آن، در برنامه‌های آموزشی و مهارت‌های مستمر، که 111 نفر از افراد جوان در کاراموزی مدرن یا طرح‌های جایزه ملی پیشرفت شرکت می‌کنند، دیده می‌شود.

?ترجمه: رقیه جعفری تراجی

☑️لینک خبر

☑️عضویت در زیست فن کشاورزی

☑️عضویت در کانال زیست فن

ضمانت تجارت بالای صنعت پرورش ماهی سالمون در اسکاتلند – اخبار زیست فناوری

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یـک + نـه =

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن