آبزی پروریبیوتکنولوژی کشاورزی

ضمانت تجارت بالای صنعت پرورش ماهی سالمون در اسکاتلند

✅گزارش جدید انتشار یافته در سال ۲۰۱۷ تجارت بالای صنعت پرورش ماهی سالمون در اسکاتلند را نشان می‌دهد. بر اساس یافته‌های سازمان تولید کنندگان سالمون اسکاتلندی (SSPO)، اشتغال، به میزان ۱۳ درصد افزایش داشته است، سرمایه گذاری ثابت باقی مانده در این بخش، ۶۳ میلیون پوند در سال دوم بوده و بیش از ۳۹۰ میلیون پوند در سال گذشته برای زنجیره تامین ماهی سالمون اسکاتلندی صرف شده است.


?تاثیر اقتصادی به ویژه در مناطق کوهستانی و جزایر که ۱۶۴ میلیون پوند در تجارت محلی صرف شده، قابل مشاهده است. در مجموع دستمزد به میزان ۵ درصد و تقریبا ۷۵ میلیون پوند افزایش یافته است.

?اسکات لندسبرگ، مدیر اجرایی سازمان تولیدکنندگان سالمون اسکاتلندی، گفت: “ماهی سالمون اسکاتلندی در حال حاضر بیشترین صادرات مواد غذایی در اسکاتلند و انگلستان را به خود اختصاص داده و عمده فروشی آن با توجه به شناخت کیفیت و منبع آن، سرمایه گذاری در این صنعت را افزایش داده است. برای سال دوم، میزان سرمایه گذاری ۶۳ میلیون پوند بوده و تقریبا ۳۵۰۰ شرکت اسکاتلندی با مزارع پرورشی سالمون تجارت کرده و سود می‌برند.

?این گزارش نشان می‌دهد بخش سالمون از لحاظ اقتصادی پیشرفت می‌کند، موجب افزایش تعداد مشاغل تمام وقت شده، از جوامع پشتیبانی کرده و سطوح قابل توجهی از سرمایه گذاری را ایجاد می‌کند. این صنعت بخش مهمی از اقتصاد روستایی اسکاتلند است و دولت از این بخش برای کشف رویکرد‌های جدید حمایت می‌کند.

?شرکت‌های پرورش سالمون با جوامع محلی برای پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی مشارکت می‌کنند. این شرکت‌ها به کارمندان اجازه فعالیت‌های داوطلبانه را می‌دهند. مزارع پرورش سالمون با در اختیار گذاشتن تسهیلات، زمان، تخصص و ارائه کمک‌های مالی، کمکی به ارزش ۷۳۵۰۰۰ پوند به جوامع می‌کند.

?تعهد طولانی مدت این صنعت در مناطق کوهستانی و جزایر و نیروی کار آن، در برنامه‌های آموزشی و مهارت‌های مستمر، که ۱۱۱ نفر از افراد جوان در کاراموزی مدرن یا طرح‌های جایزه ملی پیشرفت شرکت می‌کنند، دیده می‌شود.

?ترجمه: رقیه جعفری تراجی

☑️لینک خبر

☑️عضویت در زیست فن کشاورزی

☑️عضویت در کانال زیست فن

ضمانت تجارت بالای صنعت پرورش ماهی سالمون در اسکاتلند – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن