بیوتکنولوژی میکروبی

طراحی خانه بزرگ با کمک باکتری‌ها

منسوجات، چوب، پلاستیک، شیشه و کاغذ، انواع موادی هستند که در خانه‌ها استفاده می‌شوند. اما مواد آزمایشی جدیدی وجود دارد که از باکتری‌ها ساخته شده‌اند.


کاغذدیواری بیوفیلتر

Yando که توسط دانشجویان دانشگاه کلمبیا ساخته شده، نمونه اولیه‌ای از کاغذدیواری‌های تصفیه کننده هوا حاصل از سیانوباکتری‌ها است. باکتری‌هایی که توانایی فتوسنتر دارند. آن‌ها هوای خانه را با تبدیل دی‌اکسیدکربن به اکسیژن تمیز می‌کنند، اما از آن‌جا که طراحی مجدد شده‌اند، عملکرد دوگانه دارند و به عنوان خوشبوکننده‌های هوا هم عمل می‌کنند، هم‌چنین در شب از خود روشنایی تولید می‌کنند.

کفپوش تقویت شده میکروبی

گروهی از دانشجویان گواتمالایی یک روش جدید برای ساخت کف‌پوش‌هایی که ظاهر کاشی را تقلید می‌کنند، ابداع کردند. برای این پروژه که بازسازی مواد ارگانیک نام دارد، تیم پیشنهاد می‌کند از کاشی‌های رنگی مختلف در الگوی تقلیدی از پارچه‌های روستایی استفاده شود.

پروژه MyStep از دانشگاه آریزونا از کاشی‌های کف میسلیومی استفاده می‌کند که حاوی سنسورهایی است که هدف آن انتقال ترافیک به انرژی جنبشی است.

پوشک سلولزی باکتریایی

تیمی از دانشجویان UC Davis یک پوشک کاملاً زیست تخریب پذیر از ضایعات مرکبات ساخته‌اند که به سلولز باکتریایی تبدیل می‌شود که کمی شبیه به پلاستیک است، اما می‌توان آن را در فضای سبز رها کرد. هم‌چنین حاوی یک لایه جاذب Airgel است که دانشجویان با استفاده از سلولز باکتریایی آن را رشد دادند.

دانش‌آموزان مدرسه هنر شیکاگو، Wee Pail را اختراع کرده‌اند که به نظر می‌رسد درست مثل یک سطل زباله است که در مهد کودک قرار گرفته و زمان کمپوست برای پوشک‌های زیست‌تخریب پذیر را با استفاده از جلبک‌های دریایی افزایش می‌دهد که پوشک را به کود تبدیل می‌کند. آن‌ها اشاره می‌کنند که حتی این نوع از پوشک‌ها دارای تاًثیرات زیست محیطی بزرگی هستند و اغلب از انواع مشابه مواد برای پوشک‌های معمولی استفاده می‌کنند.

سنسور باکتری حمام

دانشکده طراحی Parsons با هدف به دست آوردن برخی از باکتری‌های طبیعی‌تر که در خانه یافت می‌شوند آن‌ها را آنالیز می‌کنند تا به درک بهتر سلامت فرد کمک کنند. این تیم ایده خود را به نام Bactoyou به عنوان یک دستگاه زمان‌بندی میکروبی توصیف می‌کند که می‌توان با کمک آن از تاریخچه میکروبیومی یا باکتری‌های روده خود آگاه شد. این کار به این صورت است: پس از استفاده از حمام، کاربران یک پد را از دستگاه کنار توالت می‌برند و از آن برای پاک کردن استفاده می‌کنند. سپس، آن‌ را به دستگاه برمی‌گردانند، که از این نمونه برای ارزیابی میکروبیوم کاربر استفاده کند.

☑ لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن