آبزی پروری

طرح جدید سازمان استاندارد پودر و روغن ماهی و تامین منابع پایدار دریایی

سازمان استاندارد بین المللی تامین ذخایر پایدار پودر و روغن ماهی (IFFO RS) گزارش پایه خود را در زمینه کنترل، ارزیابی و یادگیری (MEL) منتشر کرده است تا بستری را برای گزارش‌های سالیانه بعدی فراهم کند و این امکان را برای IFFO RS ایجاد نماید تا پیشرفت‌های مشخص سالیانه را ارائه نماید و به این ترتیب به افزایش اعتبار استانداردها کمک کند. در حال حاضر، برنامه ابتکاری در بخش تولید مواد غذایی صنایع دریایی با هدف ارتقای منابع پایدار دریایی راه­ اندازی شده است.


این گزارش با هدف طراحی سیستم MEL (کنترل، ارزیابی و یادگیری)، برای نشان دادن اثرات IFFO RS (سازمان استاندارد بین المللی تامین ذخایر پایدار پودر و روغن ماهی) در حوزه منابع جهانی و تولید مواد اولیه دریایی و امکان پیشرفت‌های مناسب برای اجرا، شاخص‌های مورد استفاده برای اندازه ­گیری ابعاد شرکت، داده‌های پایه اولیه و اهداف آتی طراحی شده است تا گزارش‌های بعدی تغییرات ایجاد شده در طول زمان را به طور موثر بررسی کنند. داده‌های پایه نه تنها برای ایجاد تغییرات و پیشرفت‌هایی اهمیت دارند که به شیوه ­ای هدفمند نظارت می‌شوند، بلکه برای شناسایی حوزه‌های مناسب پیشرفت نیز حائز اهمیت هستند.

Dan Lee یکی از اعضای سازمان اتحادیه جهانی در زمینه آبزی­ پروری (GAA) نیز بیان می‌کند: “GAA به IFFO RS، هم به‌دلیل عضویت آن در ISEAL (انجمن عضویت جهانی برای استانداردهای پایدار و معتبر) و هم به‌دلیل گزارش پایه آن تبریک می‌گوید.”

برنامه IFFO RS در حال حاضر، تاثیر عمده­­ ای در تامین منابع مهم و معتبر مواد اولیه دریایی دارد و فعالیت‌های نظارتی جدید راهی را برای اندازه ­گیری مقیاس این اثرات مثبت فراهم می‌کند. صنعت آبزی­ پروری نیازمند مواد اولیه دریایی پایدار است. به همین دلیل GAA همواره در تلاش است تا همکاری نزدیکی با IFFO RS به‌دلیل اهداف مشترک داشته باشد. برای دستیابی به این هدف، این دو سازمان در حال حاضر بر روی یک تفاهم نامه کار می­ کنند.

☑️ لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن