بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی کشاورزی

عصاره ی گیاه آفریقایی: امیدی تازه برای درمان آلزایمر

عصاره ی گیاه آفریقایی: امیدی تازه برای درمان آلزایمر - مجله زیست فن عصاره ی گیاه آفریقایی: امیدی تازه برای درمان آلزایمر

✅ پژوهش ها نشان میدهد عصاره ای که از برگ ها، ساقه و ریشه های گیاه Carpolobia lutea گرفته میشود، میتواند به محافظت از پیامرسان های شیمیایی در مغز (که نقش اساسی در عملکرد هایی مثل حافظه و حواس ایفا میکند)، کمک کند. عصاره ی این درخت میتواند راه حلی برای ساخت داروهای جدید بدون عوارض جانبی ناخواسته ایجاد کند.


?دکتر وین کارتر (Wayne Carter) گفت: “به عنوان یک جمعیت، ما طولانی تر زندگی می کنیم اما تعداد افراد با بیماری های روانی و اعصاب با یک نرخ هشدار دهنده در حال رشد است. طبق یافته های ما، داروهای سنتی ، مواد شیمیایی جدیدی را فراهم میکنند که میتوانند پیشرفت بیماری آلزایمر را کنترل کنند.”

?در بیمارانی با بیماری آلزایمر، پارکینسون یا ضعف عضلانی دوشن ، فعالیت انتقال دهنده های عصبی استیل کولین کم میشود و سبب مشکلاتی در حافظه و حواس می شود. داروهای رایج (مهارکننده های استیل کولین استراز) تخریب استیل کولین را کاهش میدهند.

?گیاه carpolobia lutea، درختچه کوچک یا درختی بومی آفریقای مرکزی و غربی است. گیاهشناسان در نیجریه از اسانس ریشه ی آن به عنوان داروی افزایش دهنده قوه ی جنسی و درمان بیماری های ناحیه تناسلی، ورم لثه و درد کمر استفاده می کردند. همچنین آثار ضد التهاب، ضد آرتروز، ضد میکروبی، ضد مالاریا و ضد درد آن گزارش شده است. این میتواند به طور ویژه ای در درمان آلزایمر مهم باشد چرا که شواهد به دست آمده حاکی از وجود التهاب در مغز بیماران آلزایمری می باشد.

?پژوهش ناتینگهام نشان میدهد که این گیاه در جلوگیری از تخریب استیل کولین تاثیر بسزایی دارد. همچنین دارای آنتی اکسیدان های دیگری ست که با رادیکال های آزاد (اتم های ناپایداری که می توانند باعث آسیب به سلول ها شوند و روند پیری و بیماری ها را تسریع کنند) مقابله می کنند.

#گیاهان_دارویی
#متابولیت_های_ثانویه

?ترجمه : آذین منصوری

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

عصاره ی گیاه آفریقایی: امیدی تازه برای درمان آلزایمر – اخبار زیست فناوری

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن