بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی دارویی

تلاش جهانی برای بهبود کنترل عفونت‌های منتقل‌شده از طریق جنسی

?#رصد_لحظه‌ای?

✅ بیش از یک‌میلیون نفر به‌طور روزانه به انواع عفونت‌های منتقل‌شده از طریق جنسی یا STI ها مبتلا می‌شوند. این عفونت‌ها درصورتی‌که درمان نشوند تلفات خود را طی پیامدهای دردناک می‌گیرند. همچنین مواردی چون احساس بد اجتماعی که جستجوی افراد برای مراقبت را محدود می‌کند، عوامل بیماری‌زا که دارای خصوصیات متغیر هستند و علائم خفیف یا ناموجود، همگی در مهلک بودن بیماری‌های STI دخیل هستند.


?در این رابطه، چهار مقاله تحقیقی طی مجموعه‌ای در مجله PLOS Magazine در دسامبر منتشر خواهند شد که موضوعات مختلف در این زمینه را موردبحث قرار می‌دهند.

?در اولین بررسی در این خصوص، کریستین جانستون و همکاران از دانشگاه واشنگتن در سیاتل، از داده‌های مقطعی برای آزمایش شیوع عفونت HSV-2 دوسویه استفاده کردند. این مقدار درجه تأثیر سیستم ایمنی می‌تواند پتانسیل برای ایجاد واکسن را علامت دهد.

?در تحقیق بعدی، ویلسون از دانشکده پزشکی و بهداشت گرمسیری و همکارانش گزارشی از آزمایش خود برای ارزیابی تأثیر سرویس آزمایش STI آنلاین در درک و تشخیص این بیماری‌ها ارائه داده‌اند. به‌علاوه در آنالیز موضوعی کیفی، کیپروتو چسانگ و همکارانش از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در نایروبی طی آنالیزی موضوعی از مصاحبه‌های انجام‌شده با مسئولان بهداشتی STI در کنیا (HCP)، دورنمای HCP در برنامه‌ریزی، آموزش و پیامدهای اجتماعی را در مراقبت STI را بررسی کرده‌اند.

?درنهایت این مجموعه روی مسئله جهانی دسترسی به آنتی‌بیوتیک‌های کم‌هزینه برای STI در بازار دست گذاشته است. با استفاده از تحقیقات در سطح کشوری و مصاحبه با سرمایه‌گذاران، استفن نرس فیندلی و همکارانش از سازمان جهانی بهداشت، برروی فراوانی جهانی کمبود بنزاتین پنی‌سیلین تحقیق می‌کنند و از عوامل ذکرشده رایج پرده‌برداری می‌کنند.

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

تلاش جهانی برای بهبود کنترل عفونت‌های منتقل‌شده از طریق جنسی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن