بیوتکنولوژی کشاورزی

علف هرز Palmer amaranth: در حال گسترش صفاتی برای سخت‌تر کردن کنترل خود؟

علف هرز Palmer amaranth: در حال گسترش صفاتی برای سخت‌تر کردن کنترل خود؟ علف هرز Palmer amaranth: در حال گسترش صفاتی برای سخت‌تر کردن کنترل خود؟

✅گیاه Palmer amaranth به عنوان یکی از سرسخت‌ترین علف‌های هرزی که بیشترین آسیب را به محصولات کشاورزی می‌رسانند مطرح است. زمان و توجه زیادی برای این علف هرز مقاوم به علف‌کش که تلفات قابل توجهی در محصول ایجاد می‌کند، صرف شده است.


?محققان دانشگاه فلوریدا نمونه‌هایی از Palmer amaranth را از ۱۰ زمین مختلف در جورجیا و فلوریدا جمع‌ آوری کرده‌اند که از نظر دوره‌ی محصول و استفاده‌ی علف‌کش بسیار با یکدیگر تفاوت داشتند. شاخص‌ترین تفاوت‌های مشاهده شده در صفات Palmer amaranth که متعلق به زمین‌های مختلف بودند، شامل تفاوت در وزن (تر و خشک)، دوره گلدهی، قد گیاه و شکل برگ و تاج بود.

?محققان می‌گویند این تفاوت‌ها نمی‌توانند دلیل محکمی بر تنوعی که ایجاد شده است باشند. به علاوه می‌توان مثال‌هایی برای تنوع بالا در مورفولوژی جمعیت‌های مختلف Palmer amaranth مشاهده نمود.

?یکی از اعضای تیم تحقیقاتی، Ramon Leon می‌گوید: «به نظر می‌رسد Palmer amaranrh می‌تواند صفت‌های دوره‌ی زندگی‌اش را تکامل و گسترش دهد که پتانسیل رشد و بازسازی آن را در روش‌های مختلف برداشت افزایش می‌دهد.»
او همچنین هشدار می‌دهد که برای جلوگیری از گسترش بیشتر گروه‌های علف‌های هرز، درک نتایج فرگشتی (تکاملی) هنگام طراحی سیستم‌های تناوبی کشت و استراتژی‌های مدیریت علف‌های هرز دارای اهمیت زیادی است.

#کنترل_علف_های_هرز

?ترجمه : آذین منصوری

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

علف هرز Palmer amaranth: در حال گسترش صفاتی برای سخت‌تر کردن کنترل خود؟ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن