آبزی پروریبیوتکنولوژی کشاورزی

فرصت های اشتغال دانشجویان آبزی پروری

| فرصت های اشتغال دانشجویان آبزی پروری

✅ گفتگو با آتینا پاپادوپولو Athina Papadopoulou، معاون انجمن دانشجویان آبزی پروری (ASA)، در چهارمین همایش آبزی پروری در اسکاتلند( Aquaculture Careers Day)


?آیا همایش سال جاری علاقه ای در علاقمندان ایجاد کرده است؟

امسال بیش از ۱۴۰ نماینده رسمی شرکت ها و ۱۴ شرکت در این همایش شرکت کرده اند. از جمله شرکت ها می توان به شرکت بین المللی کوپنز و SAIC (به عنوان حامیان اصلی این همایش)، کارگیل، آکواژن، مارین هاروست (صید دریایی)، مزارع پرورشی ماهی اسکاتلند، آکوآ، الانکو، شرکت اسکاتلندی ماهی سالمون و دانشگاه خدمات شغلی استرلینگ اشاره کرد.

?این همایش که در ۱۶ آوریل ۲۰۱۸ در مؤسسه آبزی پروری استرلینگ برگزار می شود، دارای دو بخش است: سه جلسه سخنرانی که در آن ۱۳ سخنران ارائه خواهند داشت و نمایشگاه که فرصتی برای دیدار دانشجویان با نمایندگان شرکت ها و شکل گیری ارتباطی با چهره های مهم آن حوزه است.

?سخنرانان در چه موردی صحبت خواهند کرد؟

آنها در مورد مسیرهای شغلی خود، وظایف فعلی، و ارائه دیدگاهی از فرصت های شغلی صحبت خواهند کرد. دانشجویان می توانند به عنوان اولین قدم از چگونگی کار برای انواع شرکت ها / سازمان ها آشنایی پیدا کرده و توانایی های خود را در صنعت مربوطه به کار گیرند.

?آیا همایش های قبلی در ایجاد اشتغال دانشجویان نقشی داشته است؟

این رخداد هر ساله به دانشجویان کمک می کند شغل های مورد نظرشان را پیدا کنند. برای نمونه، سال گذشته سارا ایوانز دانشجوی کارشناسی ارشد موسسه آبزی پروری آن زمان به گروه اسکاتلندی بازاریابی نرم تنان معرفی شد. این گروه بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات ارشد خانم ایوانز، به او پیشنهاد کار در گروه خود را دادند.

?آیا فکر می کنید فارغ التحصیلان این رشته ها شغل های موجود در صنعت را به دلیل فرصت ها و گزینه های پژوهشی/ کار در محیط های دانشگاهی نادیده می گیرند؟

پاسخ به این سوال کمی دشوار است. در حالیکه فارغ التحصیلان زیادی در نهایت به دنبال شغل هایی در پژوهش/ محیط های دانشگاهی هستند، اما تعداد زیادی از آنها بعد از دریافت مدرکشان به صنعت ملحق می شوند تا تجارب عملی با ارزش و مفیدی را کسب کنند و در آنجا درباره آینده شغلی خود تصمیم گیری کنند.

?چگونه کنفرانس را سازماندهی می کنید؟

این انجمن به عنوان یک تیم کار می کند و تصمیم گیری ها را به صورت جمعی انجام می دهد. ما یک یا دو بار در ماه جلسه داریم و در مورد اقداماتی که باید برای سازماندهی این رویداد انجام گیرد، که در سال های اخیر واقعا موفق بوده، بحث می کنیم.

?جز سازمان دهی همایش چه کارهای دیگری انجام می دهید؟

من دانشجو IOA هستم. تحقیقات من بخشی از یک پروژه حمایت شده توسط SAIC در مورد سلامتی مزارع با تمرکز بر چالش های باکتری های بیماریزا و پاسخ های ایمنی ماهی است.

?شغل رویایی شما در آبزی پروری چیست؟

من بیشتر دوست دارم در تحقیق و توسعه کار کنم، زیرا این بخش ترکیبی از همکاری محقق با صنعت و تلاش برای ارائه راه حل برای مشکلات روزمره و بهبود فناوری های فعلی است.

?ترجمه: رقیه جعفری تراجی

لینک خبر
عضویت در زیست فن کشاورزی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن