اقتصاد زیستیبیوتکنولوژی کشاورزیپس از برداشت

فروش بذرهای سویا تراریخته ایالات متحده در انتظار تایید چین

✅ بذر سویای مهندسی ژنتیک شده که تحت کنترل شدید در ایالات متحده قرار گرفته است، در سال آینده ممنوع خواهد شد و هدف، اجتناب از ایجاد اختلال در تجارت جهانی، حین فروش به کشاورزان است.


?یکی از بزرگ ترین شرکت‌های تجارت بذر در جهان بر مدیریت برداشت‌ها نظارت خواهد کرد تا کنترل را از اروپا و چین که هنوز با واردات بذر‌های سویا موافقت نکرده اند، خارج سازد. این شرکت هم چنین از پس نظارت‌های طولانی مدت چین و اروپا که با موافقت‌های دیرهنگام خود برای محصولات تراریخته جدید، بخش‌هایی از بذر آمریکا را سال‌هاست ناامید کرده اند، برآمده است.

?بذر‌های سویای E3 جهت گرفتن مجوز استفاده، برای اولین بار، در سال 2012 در اروپا و در 2013 در چین ارائه شدند. ورود بذر‌های مهندسی ژنتیک شده به بازار، برای شرکت‌های تجارت بذر اهمیت دار زیرا توسعه محصولات 10 سال زمان و 150 میلیون دلار هزینه صرف می‌‌کند.

?ترکیب انواع مختلف بذر سویا هنگام ذخیره سازی و حمل و نقل، روشی معمول برای کشاورزان و متخصصان بذر به شمار می‌آید. این بدان معناست که تایید نشدن یک نوع از محصول تراریخته، می‌تواند تهدیدی جدی برای مردود سازی سایر محموله‌های بزرگی باشد که شامل بذر‌های تراریخته مورد تایید نیز می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، کشاورزانی که بذر‌های سویای E3 می‌کارند، باید با ارسال محصولاتشان به 4 ADM که به انجام کار در زمان‌های معین کمک می‌کنند، موافقت کنند. محصولات دریافت شده، در این دوره‌ها در شمال آمریکا نگه داری می‌شوند.

دو سال گذشته، صادرات سویای آمریکا به چین، 12.7 بیلیون دلار هزینه برداشت. اگر گونه غیر قابل تاییدی وارد زنجیره تامین شود، فاجعه بار خواهد بود.

?ترجمه: نوروزی

☑️لینک خبر

☑️عضویت در زیست فن کشاورزی

☑️عضویت در کانال زیست فن

فروش بذرهای سویا تراریخته ایالات متحده در انتظار تایید چین – اخبار زیست فناوری

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

عاطفه بابائی

دانشجوی ارشد زیست شناسی گیاهی هستم؛ بخاطر علاقه زیادی که به گیاهان و حوزه های مرتبط باهاشون داشتم تحصیلاتم تو این رشته رو ادامه دادم و از حدود 3-4 سال پیش همکاری خودم رو با مجموعه زیست فن شروع کردم. در حال حاضر دبیرخبر حوزه کشاورزی هستم و روز به روز از کارم و خوندن مطالب مرتبط با گیاهان بیشتر لذت می برم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشـت × = 16

دکمه بازگشت به بالا
بستن