صفحه اصلی اقتصاد فروش بذرهای سویا تراریخته ایالات متحده در انتظار تایید چین

فروش بذرهای سویا تراریخته ایالات متحده در انتظار تایید چین

0
0
252
فروش بذرهای سویا تراریخته ایالات متحده در انتظار تایید چین

✅ بذر سویای مهندسی ژنتیک شده که تحت کنترل شدید در ایالات متحده قرار گرفته است، در سال آینده ممنوع خواهد شد و هدف، اجتناب از ایجاد اختلال در تجارت جهانی، حین فروش به کشاورزان است.


🔹یکی از بزرگ ترین شرکت‌های تجارت بذر در جهان بر مدیریت برداشت‌ها نظارت خواهد کرد تا کنترل را از اروپا و چین که هنوز با واردات بذر‌های سویا موافقت نکرده اند، خارج سازد. این شرکت هم چنین از پس نظارت‌های طولانی مدت چین و اروپا که با موافقت‌های دیرهنگام خود برای محصولات تراریخته جدید، بخش‌هایی از بذر آمریکا را سال‌هاست ناامید کرده اند، برآمده است.

🔹بذر‌های سویای E3 جهت گرفتن مجوز استفاده، برای اولین بار، در سال ۲۰۱۲ در اروپا و در ۲۰۱۳ در چین ارائه شدند. ورود بذر‌های مهندسی ژنتیک شده به بازار، برای شرکت‌های تجارت بذر اهمیت دار زیرا توسعه محصولات ۱۰ سال زمان و ۱۵۰ میلیون دلار هزینه صرف می‌‌کند.

🔹ترکیب انواع مختلف بذر سویا هنگام ذخیره سازی و حمل و نقل، روشی معمول برای کشاورزان و متخصصان بذر به شمار می‌آید. این بدان معناست که تایید نشدن یک نوع از محصول تراریخته، می‌تواند تهدیدی جدی برای مردود سازی سایر محموله‌های بزرگی باشد که شامل بذر‌های تراریخته مورد تایید نیز می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، کشاورزانی که بذر‌های سویای E3 می‌کارند، باید با ارسال محصولاتشان به ۴ ADM که به انجام کار در زمان‌های معین کمک می‌کنند، موافقت کنند. محصولات دریافت شده، در این دوره‌ها در شمال آمریکا نگه داری می‌شوند.

دو سال گذشته، صادرات سویای آمریکا به چین، ۱۲.۷ بیلیون دلار هزینه برداشت. اگر گونه غیر قابل تاییدی وارد زنجیره تامین شود، فاجعه بار خواهد بود.

🔺ترجمه: نوروزی

☑️لینک خبر

☑️عضویت در زیست فن کشاورزی

☑️عضویت در کانال زیست فن

فروش بذرهای سویا تراریخته ایالات متحده در انتظار تایید چین – اخبار زیست فناوری

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری توسط Atefeh92
 • هشتمین داروی پرفروش جهان، Herceptin - اخبار زیست فناوری

  هشتمین داروی پرفروش جهان، Herceptin

  🔹هشتمین داروی پرفروش دنیا آنتی‌بادی مونوکلونال دیگری از شرکت Roche است که با نام تجاری Her…
 • پتنت یا حق امتیاز - اخبار زیست فناوری

  پتنت یا حق امتیاز

  🔹حق امتیاز یا پتنت حق انحصاری است که در قبال اختراع یا یک ایده ثبت شده به مخترع یا نماینده…
 • 🔹 هم‌اکنون، شرکت نوو نوردیسک در حال انجام فاز چهارم از شش فاز مطالعات بالینی بر روی داروی سماگلوتید با نام تجاری Ozempic است. این دارو برای درمان دیابت نوع دو دیابت ملیتوس است. سماگلوتید آنالوگ (GLP-1) پپتید شبه گلوکاگون-1 طولانی الاثر است و به صورت تزریق زیرجلدی یک بار در هفته در دو دوز 0.5 و 1 میلی‌گرم برای کمک به کنترل قند خون بیماران استفاده می‌شود. سماگلوتید با تحریک انسولین و سرکوب ترشح گلوکاگون موجب بهبود مقدار هموگلوبین A1c می‌شود. 🔹 در حال حاضر، شرکت نوو نوردیسک داروی لیراگلوتید را با نام تجاری Victoza تولید می‌کند. این دارو نیز آنالوگ شبه گلوکاگون-1 است. مزیت سماگلوتید بر لیراگلوتید مصرف هفتگی آن در مقایسه با مصرف روزانه است. 🔹 بیش از ده درصد مردم ایران مبتلا به دیابت هستند. با توجه به فراگیرتر شدن دیابت در کشور، نیاز به تولید و در دسترس بودن انسولین در کشور احساس می‌شود. 🔹 شرکت نوو نوردیسک دانمارک به‌عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کننده انسولین جهان، با امضاء تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت از سال 95 در تلاش است با سرمایه‌گذاری 70 میلیون یورو، کارخانه تولید انسولین را در کشور احداث نماید. پیش از این، اقدامات مشابهی در کشورهای آمریکا، فرانسه، چین، روسیه، برزیل و ژاپن صورت گرفته است. 🔹 با راه‌اندازی این کارخانه، علاوه بر اینکه کشور به خودکفایی می‌رسد، امکان صادرات انسولین به کشورهای منطقه نیز وجود دارد. از ابتدای خردادماه سال 96، عملیات ساخت این کارخانه در شهرک صنعتی-دارویی برکت آغاز شده است. #سرمایه‌گذاری_خصوصی نویسنده: ریحانه خالقی ☑️ منابع: لینک-1، لینک-2، لینک-3 📌 کانال زیست فن اقتصاد امکان صادرات انسولین به کشورهای منطقه - اخبار زیست فناوری

  امکان صادرات انسولین به کشورهای منطقه

  🔹 هم‌اکنون، شرکت نوو نوردیسک در حال انجام فاز چهارم از شش فاز مطالعات بالینی بر روی داروی …
بارگذاری در اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آزمایشات امیدبخش از کانولای اصلاح ژنتیکی برای تغذیه آبزیان

✅روغن امگا-۳ کانولا از گیاهانی از خانواده کلم که برای تولید اسید چرب DHA دستخوش تغییر ژنتی…