بیوتکنولوژی پزشکیپروتئومیکس

یک استراتژی قوی برای افزایش فعالیت ضدمیکروبی پپتیدها

یک استراتژی قوی برای افزایش فعالیت ضدمیکروبی پپتیدها - اخبار زیست فناوری یک استراتژی قوی برای افزایش فعالیت ضدمیکروبی پپتیدها

✅تشکیل بیوفیلم، ابزاری توانمند است که باکتری‌ها را به انواع آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم ساخته و روند درمان را مختل می‌کند.
سودوموناس آئروژینوزا و بوخولدریا دو گروه از این باکتری‌ها هستند که در بیماران دارای سیستیک فایبروزیس مشکلات زیادی را به وجود می‌آورند.


برای مقابله با بیوفیلم‌ها و همچنین باکتری‌های مقاوم به چندین آنتی‌بیوتیک، نیاز شدیدی به کشف روش‌ها و ترکیبات جدید احساس می‌شود.

محققان مرکز تحقیقات آرماند-فرَپیر، استراتژی جدیدی را پایه نهاده اند که می‌تواند منجر به کشف پپتید‌های ضد میکروبی کاتیونی، با قدرت بالا برای از بین بردن بیوفیلم‌ها و باکتری‌های مقاوم به چندین آنتی‌بیوتیک شود.

در این تحقیق، محققان با اضافه کردن یک سیستئن به پپتید ضد میکروبی 1037، که قدرت ضد باکتریایی و ضد بیوفیلم آن در مقابله با دو باکتری سودوموناس آئروژینوزا و بوخولدریا اثبات شده است، آن را به صورت دایمر در آوردند. پس از دایمریزاسیون، این پپتید قدرتی 60 بار بیشتر از حالت ابتدایی خود را نشان داد.

دایمریزاسیون، که به طور طبیعی در بسیاری از ارگانیسم‌ها اتفاق می‌افتد، می‌تواند روش جدیدی برای ساخت یک کلاس آنتی‌بیوتیکی جدید و موثرتر باشد.

ترجمه: محمدحسین عباسپور

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

یک استراتژی قوی برای افزایش فعالیت ضدمیکروبی پپتیدها – اخبار زیست فناوری

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

علی چوپانی

بیش از 4 سال است که در کنار دیگر دوستان در مجموعه زیست‌فن هستم. زیست شناسی خوندم ولی به خاطر علاقه خودم به وب و سئو در حال حاضر مدیریت سایت زیست‌فن و نظارت بر سئوی محتواهای تولیدی در زیست‌فن رو به عهده دارم. اینجا خانه‌ی ماست، به ما سر بزنید!

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سـی − بیـست چهـار =

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن