بیوتکنولوژی صنعتیسوخت زیستیفناوری های همگرا

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال و کمک به بهبود صنعت زیست‌سوخت‌ها

✅امروزه در تجارت موضوعات بسیار کمی یافت می‌شوند که بحث‌برانگیزتر از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال باشند! بلاک چین و ارزهای دیجیتال فناوری‌های نوینی هستند که می‌توانند سبب تغییراتی مهم در بازار اجناس مختلف باشند، و بدین دلیل است که توجه روزافزون و سرمایه‌گذاری فعالان عرصه‌های نفت، گاز طبیعی، فلزات، کشاورزی، نیرو و موسسات انتشار اوراق قرضه را به خود جذب می‌کند. اعضا و شرکای بازار زیست‌سوخت‌ها نیز باید پیشرفت‌های این چنینی در حوضه فناوری را از نزدیک رصد کنند. در رابطه با صنایع زیست‌سوخت‌ها سه زمینه نویدبخش وجود دارد: یکپارچگی زنجیره تامین و قابلیت ردیابی، دسترسی به سرمایه‌گذاری و معاملات پایین دستی.


?فناوری بلاک چین راه‌حلی بالقوه و برتر برای مدیریت زنجیره تامین پیشنهاد می‌کند. این فناوری دارای لایه‌های مجزا و متفاوت، و ظرفیت‌های کلیدی و گسترده است که به‌صورت ویژه‌ای با یکدیگر مرتبط هستند: در این فناوری لیست دارایی‌ها به‌صورت الکترونیکی و پابرجا ثبت و ضبط می‌شود، نقل و انتقال هرنوع دارایی و سرمایه‌ای به‌صورت تغییرناپذیر ثبت می‌شود و هم‌چنین لیست تراکنش‌های جدید ثبت‌شده به‌صورت خودکار در مقابل تراکنش‌های جهانی و عمومی بررسی و مقایسه شده و تمام تراکنش‌ها همراه با تاریخچه ثبت می‌شوند. در این فناوری تمامی وظایف ذکرشده به‌صورت خودکار و نامتمرکز انجام می‌شود به‌نحوی که سیستم در مقابل نقص فنی در هریک از اجزای خود ایمن است. مشخصات واقعی افراد حقیقی و حقوقی نیز در این سیستم توسط شماره سریال‌های ویژه برای هر حساب پنهان می‌شوند.

?ثبت و ضبط تغییرناپذیر تراکنش‌ها سبب به‌ وجود آمدن تاریخچه‌ای قابل اطمینان برای ردیابی سرمایه و دارایی‌ها از مبدا به مقصد می‌شود. طبیعت نامتمرکز این سیستم بدین معنی است که سیستم از نظر عملکردی قابل اطمینان و بهبودپذیر است.

?برای زیست‌سوخت‌ها، استخرهای مالی محدودی از بانک‌ها و سرمایه‌گذاران وجود دارند که این قسمت از بازار را درک کرده و در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، در نتیجه تاثیر فناوری ارزهای دیجیتال در این قسمت دقیق‌تر خواهد بود. چه اتفاقی خواهد افتاد اگر یک تولید‌کننده به‌جای کار با تعداد محدودی سرمایه‌گذار و استخر مالی، به یک بستر جهانی و کارآمد همراه با میلیون‌ها سرمایه‌گذار خرد و کلان دسترسی داشته باشد؟ اگر تولید‌کننده بتواند بازار شناور دومی را برای سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کند، چه روی خواهد داد؟
بازار جهانی ارزهای دیجیتال این فرصت‌های بالقوه را به ما پیشنهاد و در اختیار ما قرار می‌دهد. این بازار امروزه یک اکوسیستم آنلاین جهانی است که شامل ده‌ها میلیون سرمایه‌گذار(خرده، کلان و اوراق قرضه) است . امکان دیجیتال‌سازی سرمایه‌ها و دارایی‌ها افق‌های تازه‌ای از امکانات تجاری جدید را بر روی ما گشوده است. بسیاری از مطالب ذکرشده در این خبر تا امروز در مرحله آزمایشی قرار دارند.

?ترجمه : محمدتقی گنج‌خانلو

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال و کمک به بهبود صنعت زیست‌سوخت‌ها – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن