آینده نگریتولید در مقیاس وسیع

تجاری‌سازی فناوری تولید ابریشم عنکبوت در مقیاس وسیع

شرکت آزمایشگاه‌های صنایع زیستی کرایج (Kraig Biocraft Laboratories, Inc. (OTCQB: KBLB -توسعه دهنده‌ای پیشگام در زمینه الیاف برپایه ابریشم عنکبوت- اعلام کرد که با موفقیت اولین محموله‌های کرم‌های ابریشم نوترکیب خود را به ویتنام تحویل داده است. این کرم‌های ابریشم قادر به تولید ابریشمی با ویژگی‌های ابریشم عنکبوت هستند. این اقدام گامی مهم در راستای تولید ابریشم عنکبوت با استفاده از فناوری نوین، در مقیاس وسیع و به صورت تجاری خواهد بود.


این اطلاعیه حاصل بیش از ۵ سال کار مداوم و مذاکرات چالش‎برانگیز و سخت با دولت ویتنام است. کرم‌های ابریشم این محموله پیش‌تر از تخم بیرون آمدند و هم‌اکنون در حال تغذیه از توت سفید تازه هستند. بنابراین، برای اولین بار در تاریخ، تقاضای جهانی برای مواد ابریشم عنکبوت دارای راه حلی قابل قبول، عملی، مقرون به صرفه و مقیاس‌پذیر است.

ابریشم عنکبوت

به‌گفته جان رایس (Jon Rice) –مدیر ارشد اجرایی-: “اکنون رؤیای تجاری‌سازی این فناوری قدرتمند در حال تحقق است. این موضوع نمایان‌گر جهشی چشم‌گیر در برنامه تجارت آزمایشگاه‌های کرایج جهت تولید تجاری و بازاریابی انبوه ابریشم عنکبوت نوترکیب مقرون به‌صرفه و مبنای یک صنعت کاملاً جدید است.”

وی افزود: “باید از سهام‌دارانی که از سال‌ها پیش در این مسیر طولانی در کنار گروه ما بوده‌اند و هم‌چنین تیم خستگی‌ناپذیر ما در کشورهای امریکا و ویتنام که برای تحقق این رویا به واقعیت از هیچ تلاشی فروگذار نکردند، بسیار تشکر کنم. هم‌زمان با شروع سالی جدید سرشار از فرصت‌های جدید، ما واقعاً موضوعی باورنکردنی برای جشن گرفتن داریم.”

به‌گفته کیم تامپسون (Kim Thompson) -مدیر عامل و مؤسس شرکت-: “برنامه این شرکت همواره ارائه این فناوری به نواحی تولیدکننده ابریشم جهان برای سرعت‌بخشی به فرایند تولید در مقیاس وسیع است. امروز شاهد حاصل این تلاش هستیم. کشور ویتنام با در اختیار داشتن ظرفیت تولید و بستر و زیرساخت‌های ابریشم عظیم، مکانی ایده‌آل برای راه اندازی این فناوری نوین در مقیاس وسیع است.”

در حال حاضر، این شرکت با بهره‌گیری از متخصصان حرفه‌ای پرورش کرم ابریشم، مؤسسات بیوتکنولوژی و سازمان‌های دولتی در ویتنام برای پیشرفت بیشتر صنعت ابریشم با این فناوری انقلابی مشغول به کار است. آزمایشگاه‌های کرایج هم‌اکنون در حال تکمیل برنامه‌ها و طرح‌های نوسازی و اصلاحی برای کارخانه‌ای تولیدی به مساحت حدود ۴۶۰۰۰ فوت مربع در ایالت کوانگ نام (Quang Nam) ویتنام است.

منبع خبر

۵/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن