بیوتکنولوژی کشاورزی

فناوری های پیشرفته زیستی

✅ میکروارگانیسم‌ها از جمله قارچ‌ها، جلبک‌ها و پروتوزوئر‌ها؛ موجودات میکروسکوپی هستند که در همه جا دیده می‌شوند. تعامل جمعیت‌های میکروبی با محیطی که در آن به سر می‌برند، میکروبیوم نامیده می‌شود و درک ما از میکروبیوم‌ها، روش‌های درمان بیماری‌ها، رشد محصولات کشاورزی و تولیدات جدید را تغییر می‌دهد.


?دانشمندان سعی دارند با درک پیچیدگی‌های زندگی میکروبی، مزایا و چالش‌هایی را که این موجودات ایجاد می‌کنند مورد بررسی قرار دهند.

?فناوری توالی یابی با بازدهی بالا، می‌تواند ترکیب نوکلئوتید‌ها را برای هزاران مولکول DNA از گونه‌های مختلف به‌طور همزمان شناسایی کند.

?برونز، تحقیقی بر روی چرخه نیتروژنی میکروب‌ها با استفاده از توالی یابی با بازدهی بالا، برای کاهش انتقال نیتروژن به مناطق مرده ساحلی انجام داد و راه حل این موضوع را پیدا کردن جوامع میکروبی خاک و گیاه برای حفظ نیتروژن عنوان کرد، زیرا آن‌ها در چرخه مواد مغذی در خاک نقش دارند.

?توالی یابی با بازدهی بالا، دو گونه از سیانوباکتری‌ها و چندین گونه از باکتری‌های غیر‌فتوسنتز‌کننده را که در خاک تشکیل اجتماعات سلولی متصل شونده دادند، در راستای کاهش فرسایش خاک شناسایی کرد. این مجموعه با اضافه شدن به زمین های کشاورزی، کربن و نیتروژن خاک را بهبود می‌بخشد.

?برخی خاک‌های کشاورزی به دلیل استفاده طولانی مدت از کود‌های شیمیایی، میکروارگانیسم‌های ضروری خود رااز دست داده اند و ایجاد اجتماعات میکروبی راه حلی جهت بهبود کیفیت خاک است.

?اندرو پترسون، تاثیر باکتری‌ها بر چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن یعنی دیابت نوع دو و بیماری کبد چرب را مورد بررسی قرار داد. اسید‌های صفراوی که از کبد به روده ترشح می شوند، چربی‌ها را تجزیه می‌کنند و باکتری‌ها این اسید‌ها را متابولیزه می‌کنند.

?ترجمه: رقیه جعفری تراجی

☑️لینک مقاله
☑️عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

فناوری های پیشرفته زیستی_اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن