بیوتکنولوژی پزشکی

قرارگرفتن مداوم در معرض امواج رادیویی، خطرناک است

✅بنا به اعلام یک مجله علمی استرالیایی، از میان انواع پرتوهای الکترومغناطیسی، امواج میلی‌متری و تراهرتزی برای سلامت انسان خطرناک‌ترند.


?محققین با بررسی مطالعات قبلی در این زمینه، آثار میدان‌های الکترومغناطیسی در فرکانس‌های مختلف را بر روی سلول‌ها، بافت‌ها و موجودات زنده، تحت بررسی قرار دادند. آن‌ها متوجه شدند که امواج میلی‌متری، روش انتقال ملکول‌ها در مرزهای سلول را تغییر می‌دهند و امواج تراهرتز هم مزاحم فعالیت DNA می‌شوند.

?از هنگام اولین پخش منظم یک برنامه رادیویی در دهه ۱۹۲۰ تاکنون، تعداد و شدت میدان‌های الکترومغناطیسی که انسان در معرض آن‌ها قرار گرفته، به‌طور مداوم افزایش‌ یافته است. علت این افزایش، به‌کارگیری باندهای جدید و همچنین تقویت طیف باندهای الکترومغناطیسی است که هم‌اکنون از آن‌ها استفاده می‌شود.

?به بیان دانشمندان، در میان انواع مختلف امواج الکترومغناطیسی، امواج میلی‌متری و تراهرتزی بیشتر از همه نگران‌کننده هستند. امواج میلی‌متری می‌توانند فرایند انتقال در غشای سلولی را تغییر دهند و امواج تراهرتزی نیز ممکن است در فعالیت‌های DNA اختلال ایجاد کنند.

?در بررسی علمی مورداشاره، این اختلالات و دیگر موارد یافت‌شده، همراه با اختلافات و مناقشاتی که در مطالعات منتشرشده قبلی وجود داشته، مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

قرارگرفتن مداوم در معرض امواج رادیویی، خطرناک است – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن