اقتصاد زیستی

حفظ محدوده قیمت‌ها در بخش دارویی چگونه اتفاق می‌افتد؟

حفظ محدوده قیمت‌ها در بخش دارویی چگونه اتفاق می‌افتد - اخبار زیست فناوری حفظ محدوده قیمت‌ها در بخش دارویی چگونه اتفاق می‌افتد؟

امروزه فرایند توسعه دارو از هر زمان دیگری رقابتی‌تر شده است. 88 درصد از داروهای جدید (first-in-class) ایجاد شده بین سال‌های 2005 تا 2011 در حال حاضر رقیب‌هایی دارند که در مرحله توسعه فاز دوم بالینی به سر می‌برند. در حالی که این مقدار برای داروهای جدید بین سال‌های 1998 تا 2004 برابر با 63 درصد بوده است.

?زمان بی‌رقیب ماندن یک دارو در کلاس خود نیز در حال کاهش است. برای مثال بین سال‌های 1998 تا 2004 میانگین این زمان برابر با 4.7 سال بوده است، اما این مقدار برای سال‌های 2005 تا 2011 به 2.3 سال کاهش پیدا کرده است.
امروزه بیش از 90 درصد داروهای تجویزی ژنریک هستند. انتظار می‌رود که فشارهای رقابتی به دلیل از دست دادن مالکیت معنوی و ورود بیشتر داروهای ژنریک و بیوسیمیلارها، با همین روند ادامه پیدا کند. پیش‌بینی می شود بین سال‌های کنونی تا 2020 بین برندهای تجاری به ارزش مجموع 93 میلیارد دلار یک رقابت عمومی شکل بگیرد.

?پیشرفت‌های باونکردنی حاصل از فعالیت شرکت های دارویی و نیز سرمایه‌گذاری در مقیاس بالا سرانجام منجر به تولیدات ارزان قیمت می‌شود. این سیاست جالب محدود نگه داشتن قیمت‌ها در بخش دارو، در ساختارهای داخلی هیچ بخش دیگری از سیستم سلامت مشاهده نمی‌شود.

نویسنده: محمد رضازاده

☑️ منبع: لینک-1

کانال اقتصاد زیستی

حفظ محدوده قیمت‌ها در بخش دارویی چگونه اتفاق می‌افتد؟ – اخبار زیست فناوری

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن