بیوتکنولوژی کشاورزیژنومیکس

محصولات اصلاح ژنتیکی و امنیت غذایی بریتانیا

✅طبق گفته سرپرست مرکز تحقیقات محصولات کشاورزی، فناوری محصولات اصلاح ژنتیکی شده (GM) پاسخگوی کمک به کشاورزان انگلستان برای تولید مواد غذایی بیشتر نیست.


?آچیم دوبرمن مدیر اجرایی تحقیق گفت: فناوری GM می‌تواند یک ابزار مفید در برخی مناطق باشد، اما با توجه به رشد محصولات زیست فناورانه و تجاری در انگلستان، منافع زیادی به همراه نخواهد داشت. به جای امیدواری‌های صنعت کشاورزی به محصولات GM، که تاییدیه استفاده در انگلستان را نیز به دست آورده اند؛ پرورش دهندگان باید برای کمک به عملکرد خود، روی نحوه کشاورزی تمرکز کنند.

 

?موانع زیادی برای پذیرش و سازگاری GM در انگلستان و سراسر اروپا وجود داشت. انتقاد عمومی از این فناوری چنان شدید بود که تلاش‌ها بر فناوری‌های جدید که کمتر بحث برانگیز و به طور بالقوه با سود بیشتری برای تولیدکنندگان همراه باشند، تمرکز یافت. پروفسور دوبرمن گفت: “من فکر نمی‌کنم GM راه حل اصلی برای کشاورزی باشد. ده سال پیش، اگر شما با افرادی مانند من صحبت می‌کردید، GM را به عنوان راه حل برخی چالش‌ها عنوان می‌کردیم. اما دیگر نیازی به آن نداریم، زیرا می‌توانیم از فناوری‌های پیشرفته تر برای اصلاح استفاده کنیم؛ فناوری ویرایش ژن، که بسیار متفاوت از GM است، تمام تصورات را تغییر خواهد داد.”

 

?فناوری GM یک ابزار مفید در مجموعه ای از پاسخ‌ها به چالش چگونگی تغذیه جهان بود. به غیر از ایجاد برخی شیوه‌های زراعی ساده تر، این فناوری برای تولید کنندگان انگلیسی ضروری نبود. علی رغم کار‌های خوبی که می‌توانیم از طریق علم ژنتیک انجام دهیم، این موضوع مربوط به کسب و کار کشاورزی است. اگر ما ندانیم که چگونه محصولات زراعی را کشت دهیم یا مراقب حیوانات باشیم، نمی‌توانیم به نتایج مورد نیاز نیز دست پیدا کنیم.

 

?ترجمه: نوروزی

 

☑️لینک خبرhttps://goo.gl/KgzDMU

☑️عضویت در زیست فن کشاورزیhttps://T.me/zistfan2

☑️عضویت در کانال زیست فنhttps://t.me/zistfan

 

محصولات اصلاح ژنتیکی و امنیت غذایی بریتانیا_ اخبار زیست فناوری

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن