بیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیسوخت زیستیفناوری های همگرانانوبیوتکنولوژی

محصولات الکترونیکی با تکنولوژی بالا ساخته شده از برگ‌های پاییزی

✅ جاده‌های شمال چین از درختان ققنوسی (Phoenix) پوشیده شده است که در فصل پاییز مقدار زیادی برگ‌های پاییزی ایجاد می‌کنند. این برگ‌ها به طور کلی در فصل‌های سرد سوزانده می‌شوند و مشکلات آلودگی هوای این کشور را تشدید می‌کنند. محققان چینی اخیراً یک روش جدید برای تبدیل این مواد زائد ارگانیک به مواد کربنی متخلخل کشف کردند که می‌تواند برای تولید محصولات الکترونیکی پیشرفته استفاده شود.


? محققان از یک روند چندمرحله‌ای اما ساده برای تبدیل برگ‌های پاییزی به شکلی که بتواند به‌عنوان مواد فعال به الکترود متصل شوند، استفاده کردند. در مرحله اول برگ‌های خشک شده برای اولین بار پودر شده و سپس به مدت ۱۲ ساعت در ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد حرارت داده شدند. این عملکرد منجر به تولید پودری تشکیل شده از میکروسفرهای کربنی کوچک شد. سپس این میکروسفرها در یک محلول هیدروکسید پتاسیم به همراه افزایش دما به‌صورت ناگهانی از ۴۵۰ تا ۸۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار داده می‌شوند.

? تیمار شیمیایی سطح کربنی میکروسفرها را تخریب‌ می‌کند و باعث می‌شود آن‌ها به‌شدت متخلخل شوند. محصول نهایی، یک پودر کربن سیاه است که به علت حضور بسیاری از منافذ کوچک ایجاد شده، دارای سطح بسیار بالایی است؛ این ناحیه سطحی بالا ویژگی‌های الکتریکی خاصی را به محصول نهایی می‌دهد.
? محققان مجموعه‌ای از آزمایش‌های الکتروشیمیایی استاندارد را بر روی میکروسفرهای متخلخل انجام دادند تا پتانسیل آن‌ها را برای استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی تعیین کنند. منحنی ولتاژ- جریان برای این مواد نشان می‌دهد که این ماده می‌تواند یک خازن بسیار عالی ایجاد کند. آزمایش‌های بیشتر نشان می‌دهد که این مواد درواقع سازندگان سوپر خازن‌ها با توان بالای ۳۶۷ فراد بر گرم است که سه برابر بیشتر از مقادیری است که در برخی از سوپر خازن‌های گرافین دیده می‌شود.

? محققان بسیار به دنبال روشی برای تبدیل مواد زائد بیومس به مواد کربنی متخلخل برای استفاده در فنّاوری ذخیره‌سازی انرژی هستند. آن‌ها علاوه بر برگ‌های درخت، ضایعات سیب‌زمینی، کاه ذرت، چوب کاج، کاه برنج و سایر زباله‌های کشاورزی را به مواد الکترود کربن تبدیل کرده‌اند؛ این پژوهشگران امیدوارند که خواص الکتروشیمیایی مواد کربن متخلخل را با بهینه‌سازی فرایند آماده‌سازی و اصلاح مواد خام بهبود ببخشند.

?ترجمه: عاطفه السادات محسن زاده

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

محصولات الکترونیکی با تکنولوژی بالا ساخته شده از برگ‌های پاییزی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن