بیوتکنولوژی پزشکیسرطان

افزایش بروز مراحل اولیه سرطان پستان و کولورکتال با تصویب ACA

طبق یک نامه تحقیقاتی که در روز 2 نوامبر در JAMA Oncology منتشر شد، پس از تصویب قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA)، میزان بروز مراحل اولیه سرطان پستان و کولورکتال افزایش یافت.

محققان میزان بروز وابسته به سن مراحل اولیه سرطان پستان، کولورکتال و سرطان دهانه رحم در 9 ماه اول سال 2013 (قبل از ACA) و 9 ماه بعد از سال2014 (بعد از ACA) را با هم مقایسه کردند. آنها مقادیر میزان بروز (IRR) را برای ارزیابی تغییرات بین قبل و بعد از ACA را محاسبه کردند.


محققان دریافتند که میزان ابتلا به سرطان پستان در مراحل اولیه از 55.5 به 56.9  مورد در هر 100000 جمعیت در سال از قبل و بعد از ACA با IRR برابر با 1.025، افزایش می یابد. تفاوت معنی داری در میزان IRR در مراحل اولیه در مقایسه با همان ناحیه در مراحل پیشرفته / متاستاتیک مشاهده شد. برای مرحله اولیه سرطان کولورکتال، میزان بروز از 13.5 به 15.3 مورد در هر 100000 جمعیت در سال با IRR برابر با 1.132 از قبل تا بعد ACA افزایش یافت و تغییرات معناداری در میزان بروز در مراحل اولیه در مقابل مراحل پیشرفته / متاستاتیک در همان ناحیه دیده شد. این الگو در سرطان گردن رحم مشاهده نشد.

محققان دریافتند که بروز مراحل اولیه سرطان پستان و کولورکتال پس از تصویب ACA افزایش یافت، در حالیکه در مراحل انتهایی سرطان تغییری نکرده است. محققان نوشته اند که گرچه غربالگری خود را تماما ارزیابی نکرده اند اما این روند با افزایش متوسط و فوری غربالگری سرطان کولورکتال و پستان به پیروی از ACA  همخوانی دارد.

 لینک خبر

 لینک مقاله

 عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

  عضویت در کانال زیست فن

افزایش بروز مراحل اولیه سرطان پستان و کولورکتال با تصویب ACA – اخبار زیست فناوری

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن