اقتصاد زیستی

سهم داروهای تجویزی از مجموع مراقبت های بهداشتی چقدر است؟

سهم داروهای تجویزی از مجموع مراقبت های بهداشتی چقدر است؟ سهم داروهای تجویزی از مجموع مراقبت های بهداشتی چقدر است؟

از سال ۲۰۰۰ تا کنون، بیش از ۵۵۰ داروی جدید در دسترس قرار گرفته است که گزینه‌های درمانی مهمی برای میلیون‌ها بیمار با نیازهای جدی و غیرمستقیم پزشکی فراهم می‌سازد. داروهای تجویزی ارزش قابل توجهی را در سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایجاد می‌کنند.

?زمانی که داروها به طور مناسب تجویز شوند، به بیماران اجازه می‌دهند از دیگر خدمات گران‌قیمت مانند هزینه اورژانس، اقامت‌های بیمارستانی، جراحی‌ها و مراقبت‌های بلند مدت اجتناب به عمل آورند. بنابراین داروها همچنان بهترین فرصت‌ها را برای بهبود نتایج سلامتی، ایجاد ارزش و کیفیت در مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهند.

?جالب است بدانید، هزینه صرف شده برای داروهای تجویزی بخش کوچکی از مجموع هزینه مراقبت های بهداشتی را به خود اختصاص می‌دهند. در حقیقت داروهای خرده فروشی که در واقع از طریق داروخانه‌ها و سرویس های پستی در دسترس قرار می‌گیرند تنها ۱۰ درصد از مجموع هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. این میزان تقریباً همان میزانی است که در دهه ۱۹۶۰ نیز گزارش شده است! پیش‌بینی می‌شود که هزینه کلی در مورد داروها (خرده‌فروشی یا فروش عمده به کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها) در مقدار ثابت ۱۳ تا ۱۴ درصد در سال‌های پیش رو باقی بماند.

?گفتنی است که یکی از دلایل ثابت باقی ماندن این مقدار، بازار رقابتی موجود برای کنترل هزینه‌های دارو است. در واقع چرخه حیات داروهای تجویزی به شکلی است که در جهت کنترل هزینه‌ها کار می‌کند.

نویسنده: محمد رضازاده

☑️ منبع

کانال اقتصاد زیستی

سهم داروهای تجویزی از مجموع مراقبت های بهداشتی چقدر است؟ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن