بیوتکنولوژی صنعتیسوخت زیستی

مسیرهای جدیدتر، سوخت زیستی بهتر

نکته کلیدی در تولید انبوه سوخت زیستی نگهداری گیاهان سبز، انرژی صوتی بیشتر در محیط ، حمل و نقل و تامین وسایل مورد نیاز آن میباشد. دانشمندان اخیرا روی مسیرهای متابولیک میکروبی کار کرده و کارخانه های کوچک سوخت زیستی را راه اندازی کرده اند به طوری که جدیدا میکروب هایی با کارایی بالاتری در تولید شناسایی کرده اند.


امروزه در آزمایشگاه های تولید کننده سوخت زیستی، از طریق مهندسی Ecoli مسیرهای بیوسنتز میکروبی را گسترش و تکامل می بخشند.

تمرکز محققان بر روی مهندسی و بهینه سازی مسیرهای سوخت زیستی است که به باکتری اجازه می دهد بعنوان ژنراتور سوخت فسیلی عمل کند. محققان روی گونه های دیگر پاتوژن هایی کار می کنند که Ecoli را قادر میسازند تا شاخه های چربی الکلی تولید کنند، این مواد بعنوان ضد یخ در سوخت زیستی مایع مورد استفاده قرار میگیرد.

محققان با استفاده از ژن هایی از گونه های استافیلوکوکوس، سیانو باکتر و باکتری های خاکزی، مسیرهای متابولیکی داخل Ecoli را با رشد بالا طراحی و تولید کردند به طوری که با استفاده از تکنیک CRISPR ژن صفت مورد نظر از گونه های مختلف به داخل مسیر بیوسنتز اسید چرب در Ecoli بکار گرفته میشوند.

محققان دریافتند که استافیلوکوکوس کمک موثری در جهت حل مشکل تولید سوخت زیستی میکند. پاتوژن های آسیب زا سبب افزودن شاخه لیپیدی میشوند. ساختار این شاخه ها دمای ذوب را پایین می آورد و میتواند شاخه بلند الکلی را از ماده مومی به مایع انتقال دهد که این برای استفاده سوخت زیستی در دمای پایین مناسبتر است.

ادغام ژن از گونه های مختلف به Ecoli نتایج دیگری به ما میدهد زیرا در حالت عادی Ecoli شاخه لیپیدی روی خود تولید می کند ولی با مهندسی مسیرهای متابولیکی، ۷۵٪ تولیدات سوخت زیستی در Ecoli شاخه دار میشوند.

در قدم بعدی محققان مسیر متابولیکی مهندسی شده را به میزبان هایی که برای تولیدات تجاری استفاده میشوند، منتقل میکنند.

 

مترجم: اعظم السادات موسوی زاده

☑️ لینک خبر

☑️ لینک مقاله

☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

مسیرهای جدیدتر، سوخت زیستی بهتر – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن