سوخت زیستی

مصرف اتانول در ترکیبات سوختی توسط کشور زیمباوه

دولت زیمباوه برای مواجهه با مشکل کمبود مایع مخلوط‌کننده در ترکیبات سوختی، مجوز تولید اتانول را برای یک شرکت که نام آن هنوز افشا نشده صادر کرد. هفته گذشته یکی از مدیران اجرایی -Edington Mazambani- در جلسه‌ا‌ی به درخواست نمایندگان مجلس حضور پیدا کرد تا در مورد منابع سوخت ناپایدار، برق و انرژی صحبت کند.


این توسعه‌ انجام شده توسط اداره تنظیم مقررات زیمباوه اعلام شد و در جلسه‌ تشکیل شده قانون‌گذاران از او خواستند تا درباره‌ مقدار ذخیره اتانولی که در ترکیبات سوختی استفاده می‌شود صحبت کند. وی در جواب به آن‌ها گفت: “مشکل کمبود اتانول در حال حاضر وجود ندارد اما برای مواجهه با مشکل افزایش مصرف سوخت به یکی از تولیدکنندگان اتانول در زمینه تولیدات سوخت پاک، مجوز تولید داده شد. این شرکت که متأسفانه قادر به افشای نام آن نیستم به زودی کار خود را شروع خواهد کرد و ما هیچ مشکلی برای پاسخ‌دهی به نیاز بازار کنونی نخواهیم داشت؛ اما معمولاً در این وقت از سال ذخایر اتانول به صفر می‌رسند، چرا که تولیدکنندگان در Chisumbanje نمی‌توانند از زمین‌های نیشکر خود چیزی برداشت کنند.”

مصرف بنزین زیمباوه از ۱.۶ میلیون لیتر روزانه در ماه ژانویه، به ۳ میلیون لیتر در ماه اکتبر افزایش یافت. کارشناسان دلیل اصلی این افزایش را، وسایل‌ نقلیه و ترافیک ماشین‌ها در سطح جاده می‌دانند. مقدار مایع مخلوط‌کننده موجود در ترکیب سوختی در حال حاضر ۱۵ درصد است، اما دولت پیش از این مجبور شده بود که مقدار اتانول را به دلیل کمبود ذخایر آن، کاهش دهد. شرکت Green Fuel اما از سوی دیگر، ظرفیت خود را افزایش داده تا بتواند تقاضا را تأمین کند.

در مصاحبه‌ای که اوایل سال جاری با Conrad Rautenbach از شرکت ذکر شده انجام شد؛ گفته شده که این شرکت ظرفیت خود را از ۴۰ میلیون لیتر در سال ۲۰۱۶ به ۵۶ میلیون لیتر در سال ۲۰۱۷ افزایش داده و قصد دارد که امسال این مقدار را به ۷۵ میلیون لیتر برساند.

وی اضافه کرد: “این افزایش ظرفیت‌ها به یک افزایش ۴۰ درصدی در تولیدات اتانول ختم می‌شوند. انتظار داریم که امسال ۷۵ میلیون لیتر تولید داشته باشیم؛ چرا که عملکرد ما باید هماهنگ با مقدار نیشکری باشد که کشت می‌کنیم. مطمئن هستیم که قادر خواهیم بود به این پیش‌بینی برسیم. در حال حاضر نیز در پی کاشت ۱۵۰۰ هکتار نیشکر، به منظور افزایش ۲۰ درصدی تولیداتمان، انتظار می‌رود تولیدات اتانول شرکت تا ۹۰ میلیون لیتر در سال ۲۰۱۹ افزایش داشته‌ باشد.”

منبع خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن