بیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیسوخت زیستی

محققان دانشگاه Illinois برای مطالعه انرژی‌های زیست‌محیطی، 1 میلیارد دلار دریافت می‌کنند

✅ موسسه ملی غذا و کشاورزی USDA اعلام کرده است برای حمایت از تحقیقات یک دانشمند دانشگاه Illinois، یک میلیون دلار به عنوان کمک هزینه در نظر دارد. این پژوهش نیاز به بیومس‌های سازگارتر و باکیفیت‌تر را جهت قرارگیری در زنجیره تامین سوخت زیستی ایالات‌متحده تامین می‌کند. ژنتیک‌دان گیاهی در بخش علوم کشاورزی دانشگاه UI و اصلی‌ترین محقق این کمک هزینه مالی، Eric sacks، می‌گوید: «اخیرا در ایالات‌متحده، فقط یک ژنوتیپ از Miscanthus x gigateus برای کشاورزان به‌عنوان محصول زیست‌توده‌ای در دسترس است. این زیست‌توده کم است و زمستان‌های سخت در مناطق شمال غربی و شکوفه دادن سریع‌تر درختان در مناطق جنوب امریکا سبب حاصل‌خیزی و پرباری شده است.» او افزود: «اگر ما تنوع و گوناگونی درستی نداشته باشیم، این یک عامل محدودکننده جدی در توانایی تولید مواد اولیه زیست‌توده‌ی ما خواهد شد که برای داشتن حرف در سوخت‌ها و دیگر محصولات زیستی به آن نیاز داریم. تنوع باید به صورت منطقه‌ای سازگار باشد.»


?آقای Sacks و همکارانش در دانشگاه Alabama A&U و موسسه بیوتکنولوژی HudsonAlph، زیست‌توده miscanthus حاصل از مخزن‌های بزرگ مواد گیاهی انباشته‌شده در سراسر دنیا را تولید خواهند کرد. آن‌ها همچنین آزمایشات میدانی هیبریدهایی را که به تازگی توسعه یافتند، جهت نشان دادن پایبندی به هر دو اصل تحمل سرما و بازدهی بالا انجام دادند. یکی از جنبه‌های مهم کار، استفاده از ابزارهای انتخاب ژنتیکی است که به تیم کاری اجازه خواهد داد درباره ایجاد ویژگی‌های مطلوب، بدون داشتن تاثیر در فرایند رشد و بلوغ گیاهان، تصمیمات خود را بگیرند. پروسه‌ای که مخصوصا در پرورش گیاهان بومی به صورت پایه‌ای است، بسیار زمان‌بر است و به آزمون و خطای بسیاری نیازمند است.

?آقای Alex Lipka، استادیار بیومتریک در بخش علوم زراعی در دانشگاه UI و همکار محقق در کمک هزینه مالی می‌گوید: «ما از یک مدل آماری استفاده خواهیم کرد که حاوی اطلاعاتی از ژنوم miscanthus است. این مدل ویژگی‌های فنوتیپی مانند سختی زمستان، زمان گل‌دهی و بیومس را پیش‌بینی می‌کند. نکته جالب این است که اگر ما بتوانیم یک مدل آماری واقعا قوی ارائه دهیم، تولیدکنندگان قادر به انتخاب بر اساس ویژگی‌های فنوتیپی قابل پیش‌بینی حتی قبل از کاشت گیاهان خواهند بود که این به نوبه خود سبب افزایش سرعت چرخه تولید خواهد شد.»

?این کمک هزینه مالی همچنین شامل یک بخش آموزشی برای دانش‌آموزان دبیرستان، دانشجویان و فارغ التحصیلان است. محققان در مراکز مختلف از جمله Alabama A&U و Hudson alpha، یک دوره کوتاه در زمینه ژنومیک را برگزار خواهند کرد و از میان دانشجویان فارغ‌التحصیل برای پروژه موردنظر جذب خواهند شد. Sacks می‌گوید: «ما نسل بعدی ژنتیک‌دانان گیاهی را با تمرکز و الهام بخشیدن بر گروه‌های اقلیتی و زنان که کمتر نمایان می‌شوند، آموزش خواهیم داد. ما امیدواریم نسل بعدی را در مسیری قرار دهیم تا غذا، لباس و جهان را به طور مدارم به قدرت برساند.»

?درنهایت، این تیم بر این باور است که ترکیب چرخه سریع‌تر کشت وکار، زیست توده‌های سازگارتر و فرصت‌های آموزشی، موانع پبش روی صنعت زیست‌بوم امروز را از بین خواهد برد و در نتیجه یک اقتصاد زیستی قوی‌تر در امریکا ایجاد خواهد شد.

?ترجمه : محمدتقی گنج‌خانلو

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

محققان دانشگاه Illinois برای مطالعه انرژی‌های زیست‌محیطی، ۱ میلیارد دلار دریافت می‌کنند

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن