آنتی بیوتیکبیماری های عفونی

مقابله با عفونت به کمک پوشش‌ آنتی بیوتیکی

 محققان تیم مطالعاتی کلینیک Cleveland، معتقدند که استفاده از نوعی پوشش حاوی آنتی بیوتیک با قابلیت جذب بالا در حین استفاده از تجهیزات درمانی قلب، مانند دستگاه‌های ضربان‌ساز و دفیبریلاتورها می‌تواند میزان عفونت‌های شدید را تا 40 درصد کاهش دهد.


سالانه نزدیک به 1.7 میلیون بیمار در سراسر جهان از خدمات درمانی وابسته به تجهیزات الکترونیکی قلب استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها که شامل دستگاه‌های ضربان ساز و دفیبریلاتورها هستند، برای اصلاح ریتم‌های غیر طبیعی قلب مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی که این تجهیزات ایمن هستند، اما متأسفانه به دنبال استفاده از آن‌ها خطر ابتلا به عفونت وجود دارد.

به گفته دکتر Tarakji: “در حالی که خطر ابتلا به عفونت‌های شدید کم است، اما زمانی که فرد دچار عفونت می‌شود، عوارض جدی در فرد رخ داده که حتی ممکن است به مرگ بیمار منتهی شود. از طرفی استفاده از آنتی بیوتیک‌ها درست قبل از استفاده از تجهیزات قلبی، برای کاهش خطر ابتلا به عفونت در یک کارآزمایی بالینی ثابت شده است.”

پوشش ساخته شده، از مش قابل جذبی است که ضربان‌ساز و یا دفیبریلاتورها را دربرگرفته و برای تثبیت دستگاه حین قرارگیری آن در بدن طراحی شده است. این پوشش حاوی دو نوع آنتی بیوتیک؛ مینوسیکلین و ریفامپین است که به طور مداوم به مدت تقریبا 7 روز به داخل دستگاه آزاد می‌شوند.

دکتر Wilkoff مدعی است: “خوشبختانه میزان عفونت در مطالعه ما در مقایسه با سایر کارآزمایی‌های بالینی بسیار کم‌تر بوده‌است. با این حال، ما متوجه شدیم که این پوشش هنوز هم می تواند فواید قابل توجهی در راستای کاهش عفونت در بیماران قلبی داشته‌باشد. با توجه به اهمیت عفونت‌های تجهیزات قلبی، ما تلاش می‌کنیم میزان این عفونت‌ها را حدالامکان به صفر نزدیک کنیم.”

توسط
Medical X Press
منبع
The new england journal of medicine
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مونا تقی زاده

دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیولوژی پزشکی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نـود نـه − نـود هفـت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن