بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییبیوتکنولوژی صنعتیفناوری های همگرا

برنامه­ های موبایل؛کلیدی برای مراقبت از پارکینسون

✅ مطالعات جدید نشان می‌دهد که نرم افزارها و تکنولوژی­ های گوشی‌های هوشمند می‌تواند بادقت، شدت علائم بیماری پارکینسون را ردیابی کند. یافته ها می‌توانند به محققین و متخصصان بالینی، ابزار جدیدی برای تولید داروهای جدید و درمان بیماری­های چالش برانگیز ارائه دهد.

? تحقیقات نشان می‌دهد که می‌توان مقیاس هدفمند از پیشرفت پارکینسون و یک تصویر سرشار از تجربه زندگی روزمره این بیماری را فراهم کرد. یکی از مشکلات در مدیریت پارکینسون این است که علائم این بیماری می‌تواند روزانه به طور گسترده ای تغییر کند. این باعث می‌شود روند ردیابی پیشرفت بیماری و تنظیم درمان، یک چالش برای پزشکانی باشد که تنها چند ماه پس از بازدید از کلینیک، فقط یک عکس از شرایط بیمار دریافت می‌کنند. این تغییر همچنین این بینش را که محققان می‌توانند بر اثربخشی درمان‌های تجربی تأکید کنند، محدود می‌کند.

? برنامه Android ساخته شده شامل مجموعه ای از وظایف است که نوسانات صوتی ، سرعت ضربات انگشت، سرعت پیاده روی و تعادل را اندازه گیری می­کند.به عنوان بخشی از این مطالعه، محققان همچنین از ۵۰ بیمار مبتلا به بیماری پارکینسون بازدید کردند. از شرکت کنندگان خواسته شد تا وظایف مربوط به برنامه را تکمیل کنند و همچنین توسط یک متخصص مغز و اعصاب دیده شد و با استفاده از یک ابزار ارزیابی بالینی برای این بیماری به موفقیت رسید. محققان دریافتند که اندازه گیری های جمع آوری شده توسط نرم افزار مطابق با آن چیزی است که توسط پزشکان در کلینیک دیده می شود.

? استفاده از فناوری گوشی­ های هوشمند در آینده نزدیک احتمالا در آزمایشات بالینی به محققان اجازه می دهد تا در زمان واقعی تأثیر درمان های جدید را مشاهده کنند و در نهایت می‌تواند برای پزشکان و بیماران یک ابزار جدید برای نظارت بر بیماری فراهم کند.

? براساس تحقیقات توانایی نظارت از راه دور بیماران به صورت بسیار مکرر، دقیق تر علائم و پیشرفت بیماری را ردیابی می‌کند و تأثیر ورزش، خواب و داروها و عوارض جانبی آن‌ها را کنترل می‌کند و توانایی تبدیل شدن به نحوه درمان بیماری پارکینسون را دارد.

? ترجمه: زهرا خدابنده لو

لینک خبر
لینک مقاله
☑ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

برنامه­ های موبایل؛کلیدی برای مراقبت از پارکینسون – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن