اخباربازنشربیوتکنولوژی پزشکی

مکانیسم داروی CC-486 در بیماری AML

براساس نتایج یک کارازمایی بالینی، یک داروی تحقیقاتی با نام CC-486 قادر خواهد بود تا بقای بزرگسالان مبتلا به لوسمی حاد میلوئیدی (AML) را افزایش دهد. در این مطالعه، CC-486 به عنوان یک روش درمانی نگهدارنده برای درمان بزرگسالان مبتلا به AML که پس از دریافت شیمی درمانی علائم بیماریشان فروکش کرده مورد آزمایش قرار گرفت.

بسیاری از بزرگسالان مبتلا به AML بعد از درمان اولیه به سمت بهبودی پیش می‌روند. با این حال در اکثر موارد حتی اگر شیمی درمانی پس از درمان اولیه تداوم پیدا کند علائم سرطان برمی‌گردد. درمان AML بازگشتی پس از درمان اولیه دشوارتر است و منجر به مرگ اکثر بیماران طی چند ماه میشود. داروی CC-486 اولین روش درمانی نگهدارنده است که می‌تواند مدت زمان بهبودی بیماران AML بهبود یافته پس از درمان اولیه را افزایش دهد. براساس نتایج مثبت این کارآزمایی بالینی قابل توجه، امید است که درمان با CC-486 یک استاندارد درمانی بالقوه جدید باشد.
هنگامی که CC-486 وارد DNA سلول‌های سرطانی می‌شود، مانع از متیله شدن DNA با گروه‌های متیل می‌شود که این مکانیسم ممکن است منجر به فعال‌سازی مجدد ژن‌های خاص و در نتیجه از بین بردن سلول های سرطانی شود.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)
منبع
Cancer Education
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن