سرطان

کاهش 25 درصدی میزان مرگ ناشی از سرطان از بیشترین مقدار خود در سال 1991

نتایج حاصل از مطالعه آماری در طی دو دهه گذشته نشان دهنده کاهش ۲۵ درصدی مرگ ناشی از سرطان در ایالات ‌متحده آمریکا است. بر این اساس ۲.۱میلیون مرگ ناشی از سرطان در بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ کمتر رخ داده است.


این مطالعه تخمین زده است که در سال ۲۰۱۷، در حدود ۱۶۸۸۷۸۰ مورد جدید سرطان و ۶۰۰۹۲۰ مرگ براثر سرطان در ایالات ‌متحده آمریکا گزارش خواهد شد. در طی دهه گذشته میزان بروز سرطان به‌طورکلی در زنان ثابت بوده و در مردان در حدود ۲ درصد و به‌طور سالیانه افزایش یافته است. میزان مرگ‌ومیر ناشی از سرطان در حدود ۱.۵درصد در هر دو جنس کاهش پیداکرده است.

میزان مرگ براثر سرطان از حداکثر میزان خود در سال ۱۹۹۱ که در حدود ۲۱۵.۱ مورد در هر ۱۰۰ هزار جمعیت بود به ۱۶۱.۲مورد در سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است؛ که از دلایل آن می توان به تغییر الگو مصرف دخانیات، تشخیص زودهنگام و پیشرفت روش های درمانی در میان چهار نوع از سرطان های فراگیر اشاره کرد.

سرطان ریه: کاهش ۴۳ درصدی بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ در میان مردان و ۱۷ درصد در میان زنان در بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴

سرطان پستان: کاهش ۳۸ درصدی در بین سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۴

سرطان پروستات: کاهش ۵۱ درصدی در بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴

و سرطان روده بزرگ: کاهش ۵۱ درصدی در بین سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۴.

بر طبق گفته محققان کاهش مستدام در میزان مرگ‌ومیر ناشی از سرطان نشان دهنده قدرت پژوهشگران در کشف روش های درمانی جدید است. ادامه این روند نیازمند توسعه پژوهش های بالینی و بنیادی و همچنین خلق استراتژی های جدید برای افزایش رفتار های سالم است. مقاله آمار سرطان (Cancer Statistics) توسط انجمن محققان سرطان از سال ۱۹۷۶ جمع آوری و منتشر می شود و هدف آن اطلاع رسانی و هدایت پزشکان، محققان و سایر مراکز مربوطه برای کاهش فشار سرطان و از مهم‌ترین مقالات در مجلات علمی در هرسال است.

لینک مقاله
لینک خبر

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن