بیوتکنولوژی پزشکیسرطان

میکروبیوم روده باعث پیش‌رفت سرطان پانکراس می شود

✅ حذف باکتری‌ها از روده و پانکراس موش‌ها توسط آنتی‌بیوتیک موجب کاهش رشد سرطان شده و سبب برنامه ریزی مجدد سلول‌های ایمنی می‌شود تا “متوجه” سلول‌های سرطانی شوند.


?در حالی که ترکیبی از تغییرات در ژن‌هایی مانند KRAS سبب ایجاد رشد غیر طبیعی سلول‌ها و ایجاد تومو‌رهای پانکراس می‌شود، مطالعه حاضر نشان می‌دهد که باکتری‌ها محیط اطراف سلول‌های سرطانی را تغییر می‌دهند تا در بعضی از بیماران با وجود داشتن ژنتیک مشابه، سریع‌تر از دیگران رشد کنند.

?تیم تحقیقاتی دریافتند که در بیماران مبتلا به آدنوکارسینومای پانکراسی، باکتری‌های روده‌ای بیماری‌زا از طریق مجرای پانکراس به پانکراس مهاجرت می‌کنند. این باکتری‌ها هنگامی که در پانکراس قرار می‌گیرند، میکروبیوم غیرطبیعی را ایجاد می‌کند که سیستم ایمنی بدن را غیرفعال می‌کند تا رشد سرطان را افزایش دهد.

?تیم تحقیقاتی فرض می‌کند که تغییر در ژن‌هایی که سبب رشد غیرطبیعی سلول در پانکراس می‌شوند، ممکن است پاسخ ایمنی را به شیوه‌ای که رشد گونه‌های مختلف باکتریایی را که در افراد نرمال یافت می‌شود، تغییر دهد. با این حال، نویسندگان معتقدند که عوامل محیطی مانند رژیم غذایی، بیماری‌های دیگر یا داروهای رایج ممکن است باعث تغییرات باکتریایی در روده شوند که در میکروبیوم پانکراس منعکس شده‌است.

?از بین بردن باکتری‌ها با استفاده از آنتی‌بیوتیک، توانایی سلول‌های ایمنی را در تشخیص سلول‌های سرطانی، کاهش رشد تومور پانکراس، و کاهش تعداد سلول‌های سرطانی موجود در ۵۰٪ موش‌های مورد مطالعه کاهش داد.

?محققان دریافتند که باکتری‌های “بد” در تومور‌های پانکراس، سنسورهای موجود برروی سلول‌های ایمنی را خاموش می‌کنند. مهار کننده‌های کنترل کننده، آنتی‌بادی‌های درمانی هستند که پروتئین‌های کنترل را خاموش می‌کنند تا تومورها دوباره برای سیستم ایمنی بدن آشکار شوند.

?اضافه کردن آنتی‌بیوتیک‌ها عملکرد مهار کننده بازرسی را در مدل موش PDA(سرطان مجرای پانکراسی) بهبود می‌بخشد، که نشان‌دهنده افزایش سلول‌های T است که می‌توانند به تومورها حمله کنند.

?هدف بعدی دانشمندان پاسخ به این سؤال است: آیا ترکیبی از آنتی بیوتیک‌ها (سیپروفلوکساسین و مترونیدازول) می‌تواند اثربخشی مهار کننده بازرسی را در بیماران PDA بهبود بخشد؟

?مترجم: نگین سعیدی

لینک خبر

لینک مقاله

عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

عضویت در کانال زیست فن

میکروبیوم روده باعث پیش‌رفت سرطان پانکراس می شود – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن