بیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیفناوری های همگرا

تلاش محققین آمریکایی برای استفاده از میکروب‌های مصرف‌کننده متان در صنعت

✅ یک تیم تحقیق در دانشگاه اوکلاهما به سرپرستی لی کرام‌هولز، در حال مطالعه میکروب‌های مصرف‌کننده متانی هستند که در محیط‌های غیرقابل زیست وجود دارند و می‌توانند برای کاربردهای صنعتی مختلف نظیر تولید پلاستیک قابل‌تجزیه در محیط و همچنین تولید برق، باز‌مهندسی شوند.


?نقش دانشگاه اوکلاهما در این مطالعه مشترک با دانشکده معادن و تکنولوژی داکوتای جنوبی و دانشگاه ایالتی مونتانا، این است که نمونه‌های میکروبی را از محیط‌های غیرقابل زیست جمع‌آوری کند و DNA و RNA آن‌ها را برای تعیین ترکیب میکروبی و فعالیت‌های آن‌ها در خصوص مصرف متان، استخراج نماید.

?در این خصوص کرام‌هولز می‌گوید: «کار ما جداسازی و پرورش میکروارگانیسم‌های جدید از محیط‌های غیرقابل زیست است که قابلیت‌های منحصربه‌فردی دارند و می‌توانند متان را اکسیده کنند. این‌ها احتمالاً گونه جدیدی از باکتری‌ها خواهد بود که پیش‌ازاین ثبت‌نشده و مورد مطالعه قرار نگرفته‌اند.»

?دانشمندان فوق در حال جمع‌آوری و آنالیز نمونه‌های میکروبی این سه سایت هستند: (۱) زودلتون اسپرینگ در جنوب غربی اوکلاهما (۲) یک معدن طلای قدیمی در تأسیسات تحقیقات زیرزمینی سنفورد در جنوب داکوتا و (۳) پارک ملی یلوستون در مونتانا.
تیم دانشگاه اوکلاهما آب‌های زیرزمینی هر سه سایت را برای تعیین میزان متان و فعالیت باکتری‌های اکسیدکننده متان مورد بررسی قرار خواهد داد.

?محیط تأسیسات پژوهشی زیرزمینی سنفورد، تقریباً یک مایل زیرزمین و در یک سیستم سخت و غیرمعمول سنگی که میکروب‌ها هنوز می‌توانند در آن زندگی کنند، قرار دارد. این آب زیرزمینی حاوی مواد مغذی و همچنین بقایای این میکروب‌ها است.

?در یلوستون، محیط می‌تواند به‌شدت اسیدی باشد و دمای آن می‌تواند نزدیک به درجاتی باشد که در آن زندگی میکروبی محدود می‌شود. زودلتون اسپرینگ نیز دارای سطوح بالای متان است و محققین دانشگاه اوکلاهما مدت‌هاست که فعالیت میکروبی آن را زیر نظر داشته‌اند.

?این بررسی همچنین به دانشمندان کمک می‌کند که با بررسی گاز متانی که به‌طور مرتب در این سایت‌ها تولید و مصرف می‌شود، تأثیرات این گاز قدرتمند گلخانه‌ای را در آب‌وهوای زمین درک کنند.

?در این راستا، دانشکده معادن و تکنولوژی داکوتای جنوبی در حال توسعه ابزار جدیدی در سطح مولکولی برای تعیین ظرفیت اکسیداسیون متان برخی از میکروارگانیسم‌ها است. دانشگاه ایالتی مونتانا نیز به دنبال توسعه بخش‌هایی از زیست‌لایه‌‌هایی است که درگذشته تولید شده‌اند و می‌توان از آن‌ها در میکروارگانیسم‌های لازم برای مصارف صنعتی و محصولات جانبی استفاده کرد.

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

تلاش محققین آمریکایی برای استفاده از میکروب‌های مصرف‌کننده متان در صنعت – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن