بیوتکنولوژی کشاورزی

میکروب های خاک برای نجات می آیند.

میکروب های خاک برای نجات می آیند. میکروب های خاک برای نجات می آیند

✅ سورگوم پنجمین گیاه گندمی مهم در جهان است. در جنوب بیابان صحرا در آفریقا، بسیاری از کشاورزان از این دانه برای تهیه ی خوراک استفاده می کنند. اما striga، علف هرزی انگلی، می تواند تاثیر مخربی بر این محصولات داشته باشد.


?در حال حاضر تیمی بین المللی از پژوهشگران در نظر دارند توانایی میکروب های خاک را برای حفاظت از محصولات عرضه شده کشف کند.

?با رشد جمعیت جهان و افزایش مشکلات زیست محیطی، با چالشی بزرگ برای تضمین تولید مواد غذایی مان مواجه هستیم. میکروب ها اغلب با بیماری و فساد در ارتباط اند. اما میکروب هایی نیر در محیط یافت می شوند که می توان در ارتباط با مسائلی نظیر تصفیه آب برای تجزیه سموم و حفاظت از محصولات در مقابل بیماری ها و آفات از آن ها استفاده کرد.

?تیم تحقیقاتی متشکل از دانشمندانی از هلند، اتیوپی و ایالات متحده، در پروژه ای با عنوان PROMISE انجام تحقیقات را از آزمایشگاه تا گلخانه و مزرعه برعهده گرفتند. برای اینکه پروژه سهمی پایدار در حل مشکلات کشاورزان داشته باشد، بهبود امکانات تحقیقاتی محلی، آموزش پژوهشگران داخلی و به اشتراک گذاری دانش، مهم و اساسی خواهد بود.

?راییماکرز می گوید: “ما در حال فکر کردن به مسیرهای بیشتری هستیم؛ به عنوان مثال، امیدواریم بتوانیم از گیاهان سورگوم که می توانند با میکروارگانیسم هایی که عفونت striga را سرکوب می کنند و هم چنین میکروارگانیسم هایی که می توانند تعداد زیادی از دانه های striga موجود در خاک را کاهش دهند، حفاظت نماییم.”

?ترجمه : فاطمه بیدکی

#مهار_زیستی
#علف_هرز

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

میکروب های خاک برای نجات می آیند – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن