بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییدیابت

نقش آنتی‌بیوتیک‌های گروه C در کاهش خطر عفونت‌های جراحی در زنان چاق

✅ استفاده ۴۸ ساعته از آنتی‌بیوتیک‌ها در میان زنان چاق تحت عمل سزارین می‌تواند به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای میزان عفونت ناحیه‌ای جراحی ( (Surgical Site Infection (SSI) را کاهش دهد.


? چاقی به‌سرعت در بین زنان آمریکایی رو به افزایش است و چاقی ارتباط نزدیکی با افزایش خطر ابتلا به عفونت‌های جراحی به دنبال عمل‌های سزارین دارد. مقدار بهینه آنتی‌بیوتیک‌ها در زمان سزارین برای جلوگیری از SSI در این نوع جمعیت ناشناخته است.

?دانشمندان به‌طور تصادفی خانم‌های چاقی را که شاخص توده بدنی (BMI) بالای ۳۰ داشتند را بررسی کردند. آن‌‌ها تزریق وریدی سفالوسپورین را پیش از عمل برای رسیدن به مقدار سفالکسین خوراکی (۵۰۰ میلی‌گرم) و آنتی‌بیوتیک مترونیدازول (۵۰۰ میلی‌گرم) را در گروه آزمایش‌شونده (۲۰۲ نفر) در تقابل با گروه کنترل (۲۰۱ نفر) در بازه هشت‌ساعته برای ۴۸ ساعت بعد از عمل سزارین بررسی کردند.

? درمجموع میزان عفونت جراحی (شامل موارد سطحی تا عفونت‌های ترجمان‌ها در طی ۳۰ روز بعد از جراحی سزارین) ۹/۱۰ درصد بود. میزان عفونت در افراد دریافت‌کننده آنتی‌بیوتیک ۴/۶ درصد در مقابل ۴/۱۵ گروه کنترل (مصرف‌کننده دارونما) بود. در هیچ‌کدام از گروه‌ها هیچ اتفاقی که نتایج را تحت تأثیر قرار دهد مثل واکنش‌های آلرژیک مشاهده نشد.

? برای محدود کردن میزان عفونت‌های بعد از جراحی سزارین در زنان چاق به کار بردن سفالکسین خوراکی و مترونیدازول می‌تواند تضمین‌کننده باشد.

ترجمه: زمزم جوادی

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

نقش آنتی‌بیوتیک‌های گروه C در کاهش خطر عفونت‌های جراحی در زنان چاق – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن