آفات و بیماری هابیوتکنولوژی کشاورزیژنومیکس

نقش خاموشی ژن در کنترل بیماری و آلودگی غلات

| نقش خاموشی ژن در کنترل بیماری و آلودگی غلات

✅ یکی از بزرگترین عوامل بیماری زای قارچی غلات در سراسر دنیا، Fusarium graminearum  است که باعث بیماری‌های جوانه، پایه ساقه و گل از جمله FHB می شود. علاوه بر خسارت محصول و افت کیفیت، FHB  موجب آلودگی‌های بذر غلات با مایکوتوکسین‌ها، از جمله DON، که برای سلامت انسان، جانوران و اکوسیستم مضر است، می‌شود.


یکی از فرایند‌های طبیعی تنظیم بیان ژن، RNAم مداخله گر (RNAi) است. RNAi  در توسعه ابزار‌های ژنومی جدید مورد استفاده قرار گرفته است، که خاموش کردن ژن‌های مورد نظر در بسیاری از یوکاریوت‌ها را هدف قرار می‌دهد. خاموش شدن ژن میزبان (HIGS) یک فناوری تراژنی است که برای خاموش کردن ژن‌های قارچی در گیاهان هنگام ایجاد عفونت استفاده می‌شود و به همین دلیل میزان بیماری‌ها را کاهش می‌دهد. از دیگر رویکرد‌های RNAi انتقال غیر تراژنی، خاموش کردن ژن به واسطه اسپری (SIGS) است.

استفاده از هر دو SIGS و HIGS در مقیاس تجاری در آینده ای نزدیک امکان پذیر خواهد بود. مشابه روش‌های مبتنی بر HIGS، اهداف کنترل FHB در گندم ممکن است برای اثربخشی آن‌ها و کنترل سایر بیماری‌های ناشی از Fusarium در سایر محصولات مهم، مانند موز، گوجه فرنگی، کاهو و نخل روغنی، و یا برای کنترل سایر بیماری‌های قارچی گندم ارزیابی و توسعه داده شود.

ترجمه: نوروزی

☑️لینک خبر

☑️لینک مقاله

☑️عضویت در زیست فن کشاورزی

☑️عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن