اقتصاد زیستی

نقش سرمایه‌گذاری خصوصی در حوزه سلامت

 

? شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی TVM Capital Healthcare Partners مستقر در دبی، در بازارهای نوظهور منا شامل ۲۲ کشور از خاورمیانه و آفریقای شمالی، ترکیه، هند و آسیای جنوب شرقی سرمایه‌گذاری می‌کند و به دنبال افزایش کیفیت خدمات مربوط به حوزه سلامت است‌‌‌‌‌. این بازارها دارای چشم‌انداز مثبت توسعه بهداشت و درمان هستند و مهم این است که به طور کامل خدمات ارائه شده در بالاترین سطح استانداردهای بین المللی باشند. این شرکت‌های برگزیده با موسسات تحقیقاتی و سازمان‌های بهداشتی جهانی پیوند داده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که خدمات با کیفیت بالا ارائه ‌شوند.

? به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت TVM Capital Healthcare یک صندوق ۲۵۰ میلیون دلاری را برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های سرطان و داروسازی در بازارهای حوزه خلیج‌فارس، ترکیه، مصر، هند و سنگاپور اختصاص داده است. این شرکت قصد دارد سرمایه‌گذاری‌ها را در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آغاز کند. این شرکت بازارهایی را در نظر گرفته است که به نظر می‌رسد رشد سریعی در حوزه مراقبت‎های پزشکی دارند.

? تا به امروز، سرمایه‌گذاری‌هایی نزدیک به ۱۵۰ میلیون دلار، عمدتاً در حوزه خلیج‌فارس، در زمینه‌های مراقبت‌های دراز مدت، درمان‌های ناباروری و وسایل پزشکی انجام شده است.

? صندوق سرمایه‌گذاری جدید در نظر دارد در زمینه‌هایی از جمله سرطان، سلامت روان، بیماری‌های متابولیکی، تشخیص، دارو و آزمایشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کند.

? انتظار می‌رود که در آینده نزدیک، بخش مراقبت‌های پزشکی در ایران یک بازار معتبر با پتانسیل رشد چشمگیر باشد. با توجه به تقاضا موجود و افزایش تقاضا به دلیل رشد قابل ملاحظه جمعیت، فرصت سرمایه‌گذاری در این بخش برای سرمایه‌گذاران قابل توجه است.

? سیستم مراقبت‌های پزشکی کشور که یک برنامه جامع را در نظر گرفته است، در نظر دارد که برای مدرن‌سازی زیرساخت‌ها و افزایش بهره‌وری، بخش خصوصی را در این روند شرکت دهد. به طور خاص، این برنامه سه هدف اصلی را مد نظر قرار داده است؛ بهبود کیفیت خدمات، بهبود دسترسی به خدمات درمانی و افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی.

? با توجه به کمبود سرمایه در حوزه مراقبت‌های پزشکی، دولت پیش‌بینی کرده است که سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیارد دلاری در پنج سال آینده برای برآوردن تقاضا کافی خواهد بود. بر این اساس، دولت تاکید ویژه‌ای بر جذب سرمایه‌گذارهای خارجی دارد.

#سرمایه‌گذاری_خصوصی

نویسنده: ریحانه خالقی

☑️ منابع: لینک-۱، لینک-۲، لینک-۳

? کانال زیست فن اقتصاد

نقش سرمایه‌گذاری خصوصی در حوزه سلامت – اخبار زیست فناوری

۴/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن