ایمونولوژیبیوتکنولوژی پزشکیسرطان

نقش Bria-IMT™در کوچک‌کردن تومورهای سرطان پستان

SV-BR-1-GM، یک خط سلولی مؤثر در سرطان پستان که ترشح‌کننده GM-CSF است را به عنوان یک امضای ایمنی بیان کرده که مستقیماً لنفوسیت‌های T CD4+ را فعال می‌سازد. این سلول‌ها می‌توانند روی مکانیسم عمل Bria-IMT™ که با عنوان SV-BR-1-GM نیز به آن اشاره می‌شود، متمرکز شده و داده‌های اولیه قابل‌توجه بالینی در زمینه کوچک شدن تومور سرطان پستان متاستاتیک را توضیح دهند.


BriaCell Therapeutics Corp یک شرکت بیوتکنولوژی متمرکز بر ایمنی‌شناسی و تومورشناسی با یک تکنولوژی ایمنی درمانی هدفمند اختصاصی، مقاله‌ای را در مجله Frontiers in Immunology، پنجمین مجله مورد استناد ایمنی‌شناسی، منتشر کرده است که مکانیسم منحصربه‌فرد عملکرد کاندیدای محصول برتر BriaCell، Bria-IMT را روشن می‌سازد.

این محصول، به‌صورت ژنتیکی، مهندسی‌ شده است تا فاکتور تحریک‌کننده کلونی گرانولوسیت ماکروفاژ (GM-CSF) را آزاد کند، ماده‌ای که سیستم ایمنی را تحریک می‌کند. باور بر این است که Bria-IMT™ ، با فعال‌سازی مستقیم سلول‌های T که مستقیماً به سلول‌های تومور حمله می‌کنند و سلول‌های B که آنتی‌بادی‌های ضد تومور تولید می‌کنند به بدن در شناسایی و کشتن سلول‌های تومور کمک می‌کند.

به‌طور مشخص، Bria-IMT™ حاوی چندین فاکتور است، از جمله مولکول‌های HLA کلاس دو یا مولکول‌هایی که عموماً در آغاز فرآیند پاسخ ایمنی شرکت دارند. این مولکول‌ها مستقیماً سلول‌های T «کمکی» CD4+ را فعال می‌کنند. این مؤلفه کلیدی در سیستم ایمنی می‌تواند پاسخ ایمنی قوی‌تری‌ را علیه سلول‌های تومور تولید کند که موجب کاهش اندازه‌ی تومور گردد، که با عنوان رگرسیون بالینی شناخته می‌شود. به دست آوردن رگرسیون کامل یا حتی جزئی در بیماران مبتلا به سرطان پستان پیشرفته که از مراقبت استاندارد نتیجه نگرفته‌اند مشکل است. اخیراً BriaCell چنین پاسخ‌هایی را در بیماران مبتلا به سرطان پستان متاستازیک، نه تنها در بافت نرم و نواحی احشایی بلکه حتی در مغز، محلی که درمان آن مشکل است، گزارش کرده است.

دکتر ویلیام، مدیرعامل شرکت BriaCell و یکی از چندین نویسنده مقاله، می‌گوید: «انتشار یافته‌های BriaCell در چنین مجله معتبری به فرضیه ما، مبنی بر اینکه مکانیسم عمل منحصربه‌فرد Bria-IMT™ می‌تواند با کاهش قابل ‌توجه اندازه تومور در بیمارانی که مولکول HLA کلاس دویشان با Bria-IMT™ تطابق دارد در ارتباط باشد، اعتبار می‌بخشد.»

دکتر ویلیام اضافه کرده است: «یافته‌هایی که در این مجله منتشرشده است، سنگ بنای چارچوب ما برای درمان‌های سلولی سرطان است که با عنوان Bria-OTS به آن‌ها اشاره می‌شود. استراتژی ایمنی‌شناسی غیرسفارشی مبتنی بر بیمار در درمان سرطان پستان پیشرفته به ما این امکان را می‌دهد که بیش از ۹۰% بیماران مبتلا به این بیماری را پوشش دهیم، چرا که به‌صورت خستگی‌ناپذیر در حال تلاش برای بهبود نتایج بیمار در مبارزه با این بیماری مرگبار هستیم.»

امروزه، ایمنی‌شناسی در خط مقدم مبارزه با سرطان است، چرا که برای شناسایی و نابود کردن انتخابی سلول‌های سرطانی، با دست‌نخورده نگه‌داشتن سلول‌های زنده سالم، از سیستم ایمنی خود بدن استفاده می‌کند. به‌علاوه، ایمنی‌شناسی به‌عنوان یک رویکرد نیرومندتر نسبت به شیمی‌درمانی شناخته می‌شود و قدرت پیشگیری بیشتری در عود سرطان را دارد.

❇️ مترجم: آزاده داودی

لینک مقاله
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن