بیوتکنولوژی محیط زیستسوخت زیستیفناوری های همگرا

نوسازی کارخانه‌های چوب در اروپا توسط محصولات زیستی

| نوسازی کارخانه‌های چوب در اروپا توسط محصولات زیستی

✅ گروه متسا، بزرگترین سرمایه‌گذار صنعت جنگل در اروپا، در حال انجام مطالعات مقدماتی برای ایجاد جهش در اروپا در زمینه صنعت چوب است. اقتصاد نفتی به سرعت در حال جایگزینی با اقتصاد زیستی است. به همین علت بسیاری از شرکت‌ها توجه خود را به سمت تولید محصولات زیستی معطوف کرده‌اند.


❇ گروه متسا در حال انجام مطالعات مقدماتی در جهت نوسازی کارخانه پالپ کیمی است تا دسترسی به مواد چوبی خام، زیرساخت‌های صنعتی و ارتباطات کلیدی مربوط به آن را بهبود بخشد. بنا‌ بر اعلام شرکت، این مطالعات تا سال ۲۰۱۹ ادامه داشته و تا آن موقع تصمیمات لازم برای ارزیابی اثرات زیست محیطی و اخذ مجوزها انجام خواهد شد.

❇ گروه متسا کمتر از یک سال پیش در فنلاند آغاز به کار کرده است. در این پیش مطالعه، دو هدف دنبال می‌شود. اول، جایگزینی کامل کارخانه فعلی پالپ با یک کارخانه جدید با محصول زیستی جدید؛ به طوری که ظرفیت تولید، مصرف مواد خام چوبی و اشتغال‌زایی بیش‌تری داشته باشد. در این مرحله، خودکفایی در الکتریسیته بسیار مهم بوده و محصول زیستی جدید باید قابل توسعه باشد. دوم، امتداد مسیر فعلی کارخانه با مدرن‌سازی بسیاری از بخش‌ها، ضمن اینکه ظرفیت تولید و مصرف چوب بدون تغییر می‌ماند.

❇ شرکت‌های زیرمجموعه گروه متسا در تولید دستمال کاغذی و کارتن‌های بسته‌بندی فعالیت دارند. تولید کارتن گروه متسا سالانه ۴۲ هزارتن است. تولید پالپ خام نیز سالانه ۶۲۰ هزارتن بوده که برای تولید این مقدار پالپ، ۳ میلیون متر مربع چوب مصرف می‌شود. کارخانه ۴۵ درصد بیشتر از نیاز خود الکتریسیته تولید کرده و به طور مستقیم برای ۱۵۰۰ نفر در فنلاند شغل ایجاد می‌کند. فناوری این کارخانه بیشتر مربوط به سال ۱۹۸۰ است. با این پیش مطالعه، سرمایه‌گذاری قابل توجهی در کارخانه کیمی انجام خواهد شد.

? ترجمه: یونس عبداللهی‌مفرد

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن