بیوتکنولوژی داروییسرمایه گذاری شرکت ها

همکاری دو شرکت WuXi AppTec و Insilico Medicine

Insilico Medicine یک شرکت نسل جدید هوش مصنوعی است که از یادگیری عمیق برای شناخت نشانگاه‌ها و کشف داروهای جدید استفاده می‌کند. فعالیت‌های این شرکت به افزایش عمر پربار انسانی، تولید بهترین بیومارکرها و داروها و ایجاد طب دیجیتال اختصاص یافته. علاوه بر همکاری‌های این شرکت با دیگر شرکت‌های دارویی، به طور داخلی نیز آن‌ها به دنبال کشف داروهای مفید برای بیماری‌هایی از جمله سرطان، آلزایمر و پارکینسون هستند. اکنون این شرکت اعلام کرده است که یک قرارداد جدید برای همکاری با شرکت WuXi AppTec بسته است.


WuXi AppTec نیز یک شرکت پیشرو در زمینه تجهیزات در‌دسترس دارویی و پزشکی است. شرکت WuXi AppTec امکانات بسیاری را برای کمک به مشتریان و همکاران خود در سراسر دنیا فراهم کرده است تا آن‌ها بتوانند زمان و هزینه لازم برای کشف و ارتقا داروها را کاهش دهند.

طبق این قرارداد هر دو شرکت، مجموعه‌ای از آزمایشات را انجام خواهند داد که در آن بسیاری از مولکول‌های جدید که به کمک تکنیک Insilico Medicine کشف می‌شوند، در WuXi AppTec مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. هر دو شرکت در تلاش‌اند تا از قابلیت‌های نسل جدید هوش مصنوعی برای کشف داروهای ایده‌آل بیولوژیکی استفاده کنند.

دکتر Alex Zhavoronkov می‌گوید: «یش از 90 درصد از داروهایی که بر اساس تکنیک سنتی و یا در مطالعات حیوانی تایید می‌شوند، در مرحله آزمون کلینیکی انسانی رد می‌شوند. اکنون هدف ما در Insilico Medicine این است که به کمک روش‌های وابسته به هوش مصنوعی، داروهای پیش کلینیکی جدید مفیدی را ارائه دهیم.»

از سال 2016، Insilico Medicine مقالات بسیاری را منتشر کرده که در آن‌ها قابلیت سیستم‌های خود را در تولید مولکول‌های مختلف با ویژگی‌های مدنظر و اعتبار اولیه تجربی نشان داده است و مسیر‌های سلولی بسیاری را در بدن آشکار ساخته است. اکنون این همکاری جدید بین دو شرکت آن‌ها را قادر می‌سازد مولکول‌هایی که هر روزه به کمک هوش مصنوعی کشف می‌شوند را سریع تر به مرحله اعتبار تجربی برسانند و از اطلاعاتی که به‌دست می‌آورند برای ارتقا سیستم هوش مصنوعی خود استفاده کنند.

دکتر Tao Guo می‌گوید: «ما از مجموعه‌ای از آزمایشات برای بررسی سودمندی مولکول‌های جدید  استفاده می‌کنیم. همچنین اطلاعات ارزشمندی را نیز برای سیستم کشف دارویی وابسته به هوش مصنوعی فراهم می‌کنیم. نتایج آزمایشگاهی که ما تاکنون به آن دست یافته‌ایم بسیار امیدوار کننده‌اند و اعتماد ما را نسبت به سودمندی هوش مصنوعی و یادگیری عمیق در کشف دارو‌های جدید افزایش می‌دهد.»

☑️ لینک خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشـت × یـک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن