آینده نگریاقتصاد زیستیبیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی دارویی

همکاری دو کمپانی Sanofi و Adoptive Biotechnology

دو کمپانی Sanofi و Adoptive Biotechnology برای ارزیابی حداقل میزان علائم باقی­مانده در بیماران مبتلا به میلوم متعدد تکثیری بدخیم، که تحت درمان با آنتی بادی ضد انسدادی CD38 بوده‌­اند، آزمایش­‌هایی را آغاز کرده‌­اند.


کمپانی Sanofi اخیرا دارویی را تولید کرده که با نام Isatuximab ارائه شده است. این دارو برای بیماران مبتلا به بیماری میلوم متعدد تکثیری بدخیم (چه آنان که اخیرا مبتلا شده­‌اند و چه آنان که بیماری مقاوم یا عود کننده دارند) معرفی شده است.

طبق بندهای قرارداد همکاری فوق، این شرکت قرار است از تکنولوژی آزمایش توالی مجدد ایمنی شرکت Adaptive’s با نام ClonoSeq برای مشخص کردن حداقل سطح بیماری باقی­مانده در مبتلایان تحت درمان با isatuximab، استفاده کند. طی این قرارداد Adaptive’s مسئول بررسی صحت تکنولوژی ClonoSeq برای بیماری میلوم متعدد تکثیری بدخیم است. این شرکت هزینه این تکنولوژی را به صورت دوره‌­ای و در چند مرحله از Sanofi دریافت خواهد کرد.

چارلز سنگ، معاون ارشد شرکت Adaptive’s در این باره بیان کرده است: «وضعیت MRD به عنوان یک نقطه پایانی مهم بالینی برای ارزیابی پاسخ به درمان در بیماران مبتلا به میلوم متعدد تکثیری بدخیم و سایر بدخیمی های لنفی شناخته شده است.»

از سویی دیگر چاد رابینز، مدیر عامل شرکت Adaptive’s درباره چشم انداز فعالیت این شرکت در این زمینه اظهار کرده است: «هدف ما مشخص کردن عمق و طول دوره مکانیسم isatuximab در بیماران تحت درمان با MM است.»

گفتنی است شرایط مالی این قرارداد هنوز فاش نشده است.

✳ مترجم: آزاده داودی

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن