سوخت زیستیفناوری های همگرا

هندی ها از شکر اتانول تولید می کنند!

| هندی ها از شکر اتانول تولید می کنند!

✅ به منظور کاهش تولید شکر مازاد، استفاده از شکر برای تولید اتانول یکی از گزینه­ های روی میز است. برای تولید اتانول باید به صنعت شکر در کشور هندوستان و مباحث مالیاتی این کشور که توسط سازمان مالیاتی Goods an Services Tax (GST) عنوان می­ شود توجه شود.


✳ طبق چیزی که مرسوم است، در صنعت برای تولید شکر از شیره­ قند استفاده می شود. شیره­ قند یک محصول جانبی تولید شکر است. ولی امروزه روشی کاراتر یافت شده و آن استفاده از شیره­ قند سنگین B است.

✳ اگر تولیدکنندگان شکر، تولید خود را قطع کنند؛ باید با قیمت رقابتی برای اتانول جبران شود. یک لیتر اتانول تولید شده توسط شیره­ قند سنگین B دارای قیمت ۰.۷۶۴۴ دلار است که ۰.۱۶۱۷ دلار گران­تر از قیمت رایج اتانول است. هزینه­ حمل­ و­ نقل اتانول از منطقه­ Uttar Pradesh به منطقه­ Haryana در کشور هندوستان باعث ایجاد هزینه­ مازاد ۰.۰۶۱ دلار به ازای هر لیتر می­ شود و شرکت ­های بازاریابی نفتی این هزینه را پرداخت نمی ­کنند زیرا این را به­ نحوی مالیات­ دهی به GST می­دانند.

✳ دولت باید به صنعت اجازه بدهد که تولیدات شکر را کاهش دهد که این کار را باید با مدیریت قیمت الکل در قیمت­ های رقابتی انجام دهد. با توجه به ظرفیت تقطیر موجود برای تولید اتانول، تخمین صنعت کشور هندوستان طبق یک سنجش موقت، کاهش ۵۰۰ هزار تن شکر را اعلام کرده است. ظرفیت تقطیر باید افزوده شده تا این کشور بتواند در زمینه­ تولید سوخت پیشروی داشته باشد.

✳ پیش­ بینی ­ها بر این است که هزینه­ خرید شکر به ازای هر کیلوگرم به ۰.۴۱۱۶ دلار کاهش بیابد؛ در صورتی که هزینه به ازای تولید هر کیلوگرم شکر ۰.۵۱۴۵ دلار است. طبق قیمت­ های بین­ المللی حامل­ های قند، نظر دولت کشور هندوستان بر صادرات ۲۰ هزار تن شکر است که این قابل قبول نیست. دولت کشور هندوستان از سال ۲۰۰۹، ظرفیت ۱۰ درصدی به منظور تولید اتانول از شکر را در نظر گرفته است.

? ترجمه : مظاهر سبزی

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی، صنعتی، محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن