بازار بیوتکنولوژیسوخت زیستیمهندسی ژنتیک

ارزش کل واحدهای اقتصادی زیست‌بنیان کشور امریکا

وزارت کشاورزی کشور امریکا (USDA) اعلام کرده‌ است: ارزش تمام واحدهای اقتصادی زیست‌بنیان در ایالات متحده، ۳۵۰ میلیارد دلار می‌باشد. این سازمان‌های اقتصادی نقش بسیار مهم و رو به رشدی در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند و علاوه بر رشد اقتصادی، کسب درامد، ایجاد شغل و صادرات، از لحاظ زیست‌محیطی نیز بسیار سودمند است.


واحدهای اقتصادی زیست‌بنیان، نقش مهم رو به رشدی را در اقتصاد امریکا ایفا می‌کنند. در اثر نوآوری‌ها در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر و تأکید بر ایجاد نسل جدیدی از تولیدات بیوتکنولوژیکی، سازمان‌هایی که این صنعت را تأمین می‌کنند، ایجاد فرصت شغلی و رشد اقتصادی خوب را ممکن ساختند. برای اطلاعات بیشتر و آنالیز داده‌های آماری این گزارش، اطلاعات ثبت شده از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ را با هم مقایسه می‌کند. به عنوان مثال تولید اتانول در کشور امریکا به ۱۴.۷ میلیارد بشکه در ۲۰۱۵ رسید، این مقدار را با تولید ۱۷۵ میلیون بشکه در ۱۹۸۰ مقایسه کنید. تعداد کارخانجات تولید اتانول در کشور امریکا رشد خود را ادامه می‌دهد تا رکورد بیشترین رشد را ثبت کنند، این تعداد به ۱۹۹ کارخانه در ۲۰۱۶، با سه خط تولید جدید رسید و در حدود ۲۷۰.۰۰۰ فرصت شغلی برای امریکایی‌ها ایجاد کرد.

تولید سوخت‌های زیستی به ۱.۲۶ میلیارد بشکه در ۲۰۱۵ رسید، این درحالی است که این مقدار در سال ۲۰۱۰ تنها ۳۴۳ میلیون بشکه بود. در طول این دوره از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲، سویای مورد استفاده در سوخت‌های زیستی از ۰.۶۷ میلیارد پوند به ۴.۱ میلیارد پوند افزایش یافت. Wood pellet ها که برای اولین بار در جنوب شرقی ایالات متحده ساخته شده بود، به یک اتفاق مهم در زمینه ایفای نقش انرژی زیستی تبدیل شد که توسط سایر کشورها در جهت اهدافی چون کاهش گازهای گلخانه ای در بخش برق، مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در اینجاست که کشور امریکا خود را به بزرگترین صادرکننده wood pellet ها تبدیل کرده‌ است، این کشور چیزی در حدود ۴.۶ میلیارد کیلوگرم از wood pellet ها را صادر می‌کند که با حدود ۳ میلیارد کیلوگرم اختلاف از صادر کننده دوم، پیشتاز است.

☑️ لینک خبر
☑️ کانال زیست‌فن میکروب صنعتی_محیط زیست
☑️ عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن