واکسن ها

واکسیناسیون HPV در آمریکا

حدود ۸۰ میلیون آمریکایی، یعنی یک نفر از هر چهار نفر، به وسیله ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV دچار عفونت می شوند. از این تعداد، بیش از ۳۱ هزار نفر در سال اخیر، مبتلا به سرطان مربوط به HPV تشخیص داده شده‌اند. با وجود این ارقام سرسام‌آور و وجود واکسن برای پیشگیری از عفونت‌هایی که منشا این سرطان ها هستند، واکسیناسیون HPV در آمریکا هنوز در حد پایینی باقی مانده است.


مرکز سرطان Moffitt با ۶۹ مرکز تعیین شده سرطان از موسسه کشوری سرطان NCI، همچنین جامعه سرطان آمریکا، اتحادیه آمریکایی تحقیقات سرطان، جامعه انکولوژی بالینی آمریکا، اتحادیه موسسات سرطان آمریکا و جامعه انکولوژی پیشگیرانه آمریکا، در جهت صدور یک بیانیه مشترک همکاری کرده و افزایش واکسیناسیون HPV و غربالگری برای ریشه‌کن کردن سرطان‌های مربوط به HPV، با شروع از سرطان دهانه رحم را خواستار شده‌اند.

این موسسات مجموعاً عملکرد واکسیناسیون را به عنوان یک درمان در سلامت عمومی، ناکافی ارزیابی کرده و به پزشکان، والدین و جوانان توصیه کردند تا از مزیت فرصت پیشگیری انواع سرطان در مردان و زنان برخوردار گردند.

آنا گیولیانو، مدیر مرکز تحقیقات عفونت در سرطان Moffitt، اظهار کرده است: «ما هنوز برای از بین بردن سرطان‌های مربوط به HPV که از سرطان دهانه رحم شروع می شوند، فرصت داریم. برای دستیابی به این هدف، نیاز به استفاده از مهم‌ترین ابزار یعنی واکسیناسیون HPV است. ما از ارائه‌دهندگان خدمات سلامت درخواست می کنیم که در کنار ما بایستند و واکسن HPV را به مردم معرفی کنند. والدین هم می‌توانند با درخواست واکسن از پزشکان خود، به ما بپیوندند.»

آمار این واکسیناسیون بطور معناداری پایین‌تر از دیگر واکسن های توصیه شده به نوجوانان در آمریکا است. با توجه به اطلاعات سال ۲۰۱۶ مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری CDC، کمتر از ۵۰ درصد دختران و ۳۸ درصد از پسران، مجموعه‌های توصیه شده این واکسن را کامل کردند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که موانعی برای افزایش میزان واکسیناسیون شامل عدم توصیه توسط پزشکان و عدم دانش والدین در این‌باره وجود دارد. واکسن HPV از سرطان های متعددی از قبیل دهانه رحم، مقعد، دهان و حلق (گلوی میانی) و سایر انواع سرطان جنسی پیشگیری می‌کند.

کارشناسان HPV از بهترین مراکز سرطان کشور، همراه با همکارانی از NCI ،CDC و جامعه سرطان آمریکا، طی ملاقاتی در روزهای ۷ و ۸ ژوئن در Salt Lake City، درباره مسیر پیش رو در از بین بردن سرطان‌های ایجاد شده بوسیله HPV، داشتند. این گردهمایی با موضوع راه‌های کاهش موانع واکسیناسیون و همچنین به اشتراک گذاری سیاست های آموزشی، تربیت و مداخله برای افزایش میزان واکسیناسیون بوده است.

گیولیانو در این خصوص بیان کرده است: «ایالات متحده آمریکا فرصت بی‌سابقه‌ای، نه فقط برای پیشگیری از سرطان‌های ایجاد شده با HPV بلکه برای ریشه کن کردن آنها در اختیار دارد. این فرصت به معنای سفر به نقطه ای از زمان است که سرطان‌هایی مثل سرطان دهانه رحم دیگر در کشور وجود نخواهند داشت.»

این سومین سال است که همه مراکز سرطان برگزیده توسط NCI گرد هم آمدند تا یک فراخوان برای اقدام در سطح کشور منتشر کنند. تمام ۷۰ مرکز سرطان به اتفاق آرا در ارسال یک پیام قدرتمند به والدین، جوانان و ارائه دهندگان خدمات سلامت درباره اهمیت واکسیناسیون HPV برای از بین بردن سرطان های مربوط به آن مشارکت کردند.

✳️ مترجم: آزاده داودی

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن