بیوتکنولوژی پزشکی

واکنش‌های روده برای بهبود عملکرد پروبیوتیک‌ها

✅ هدف از این مطالعه پاسخ به این سوال است که چگونه جمعیت باکتری‌ها محیط فیزیکی میزبان را در شرایط سلامت و بیماری تغییر می‌دهند.


?هنگامی که باکتری‌ها وارد بدن می‌شوند، ابتدا باید بتوانند در محیط‌هایی با نمک کم، بدون آن‌که منفجر شوند، زنده بمانند (برخلاف سلول‌های خونی انسان در آب). آن‌ها سپس از طریق آنزیم‌های بزاق و اسید معده حرکت می‌کنند و از سیستم ایمنی ما در طول روده کوچک عبور می‌کنند. با در معرض اکسیژن قرار گرفتن به هیچ‌وجه تغییر نخواهند کرد و با‌دوام هستند، به‌گونه‌ای که با جریان مداوم روده از بین نمی‌روند.

?میکروبیوم‌ها ترکیباتی را تولید می‌کنند که ما قادر به تولید آن‌ها نیستیم و مولکول‌هایی که تولید می‌کنند به راحتی به سیستم خون ما جذب می‌شوند (همان‌طور که ما دارویی را بصورت خوراکی مصرف می‌کنیم و جذب می‌شود)؛ تغییردر باکتری‌هایی که در روده ما زندگی می‌کنند با بیماری‌هایی از جمله سرطان روده بزرگ و اختلالات عصبی مرتبط است.

?در این مطالعه، ابتدا دکتر Tropini یک دارو معمولی را به موش‌ها تجویز می‌کند تا محیط زیست آن‌ها را تغییردهد. سپس با استفاده از تکنیک توالی DNA این موضوع را بررسی می‌کند که کدام‌یک از گونه‌های باکتریایی به دنبال تغییر زنده می‌مانند. با این تکنیک می‌خواهیم بگوییم کدام باکتری (DNA باکتری) از یک منطقه کوچک از ژن می‌آید، که در بین گونه‌های مختلف بسیار متفاوت است.

?دکتر Tropini چگونگی تغییر محیط روده را اندازه گیری می‌کند و یک نسخه ساده از آن را در آزمایشگاه بازسازی می‌کند، تعداد باکتری‌ها در زیستگاه جدید و پاسخ فیزیولوژیک باکتری‌ها _اگر آنها سریع‌تر یا کندتر رشد کنند یا پروتئین‌های مختلف تولید کنند_ را بررسی می‌کند.

?نتایج نشان می‌دهد که در کوتاه مدت، باکتری‌ها به طور چشم‌گیری قادر به مقابله با تغییرات هستند، اما در یک محیط رقابتی، هرگونه تغییر در محیط می‌تواند نقش مهمی در تغییر آرایش باکتری‌های فلور روده‌ای ایفا کند. گونه‌های باکتریایی که بخش بزرگی از جمعیت روده را تشکیل می‌دهند، ممکن است با تغییرات کوچک محیط زیست نیز منقرض شوند. در حالی‌که پیامدهای این تغییرات به طور کامل مشخص نیست، انقراض باکتری‌ها ممکن است جبران‌ ناپذیر باشد و ما با یک جامعه از میکروب‌های روده‌ای با قابلیت‌های کم‌تر مواجه شویم.

?با درک این موضوع که جمعیت باکتری‌ها چگونه به تغییرات در محیط فیزیکی خود پاسخ می‌دهند، می‌توانیم پروبیوتیک‌ها و درمان‌هایی طراحی کنیم تا به طور مستقیم بخش‌های ضعیف جمعیت را هدف قرار دهند و آن‌ها را انعطاف پذیرتر کنند.

?مترجم: نگین سعیدی

لینک خبر

لینک مقاله

عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

عضویت در کانال زیست فن

واکنش‌های روده برای بهبود عملکرد پروبیوتیک‌ها – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن