بیوتکنولوژی پزشکیمتابولیسم

پروبیوتک‌ها می‌توانند میلیون‌ها بیمار تنفسی را نجات دهند

✅یک مطالعه جدید نشان ‌داده‌است که استفاده از پروبیوتیک‌ها برای عفونت‌های دستگاه تنفسی در کانادا می‌تواند منجر به پس‌انداز سالانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار شود.
شواهد در حال رشدی وجود دارد که پروبیوتیک می‌تواند خطر و طول مدت عفونت‌های دستگاه تنفسی را کاهش دهد و همچنین ممکن‌است کاهش مصرف آنتی‌بیوتیک و عدم استفاده از آن را نیز به‌دنبال داشته باشد. پژوهشگران با تکرار یک مدل تحقیقاتی در فرانسه، اثرات بالقوه بالینی و اقتصادی در کانادا را مورد بررسی قرار دادند.

? یافته‌های این پژوهش نشان داده‌است که مصرف منظم پروبیوتیک ‌می‌تواند به‌اندازه ۳/۲ میلیون روز در هر سال از عفونت‌های دستگاه تنفسی را از بین ببرد، در نتیجه تعداد ۳۳۰،۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ روز بیمار کمتر برای کانادایی‌ها و ۵۲،۰۰۰ تا ۸۴،۰۰۰ مورد تجویز آنتی‌بیوتیک کمتر را در پی دارد.
این ممکن‌است به‌معنای ۳/۱ تا ۹/۸ میلیون دلار در پس‌انداز سیستم سلامت تفسیر شود. هنگام محاسبه خسارت بهره‌وری ناشی از بیماری، ۲/۶۱ تا ۷/۹۹ میلیون دلار را می‌توان پس‌انداز کرد.

? عفونت‌های دستگاه تنفسی، عفونت‌های بسیار مسری سینوس، حلق و راه‌های هوایی از جمله آنفولانزا هستند. حدود ۵ تا ۲۰ درصد جمعیت کانادا حداقل یک ‌بار در سال این قبیل عفونت‌ها را تجربه می‌کنند و ۳ درصد از کل هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی ناشی از این قبیل بیماری‌ها است.

? مدیر کانادایی مرکز تحقیقات میکروبیوم و پروبیوتیک انسانی می‌گوید: اگر بتوانیم بار عفونت‌های دستگاه تنفسی را کاهش دهیم، هم برای بیماران و هم برای مالیات‌دهندگان کانادایی مفید خواهد بود.
کسانی که بیش‌ترین بهره را می‌برند شامل کودکان زیر ۱۰ سال، افرادی که در محیط‌های اجتماعی (از جمله کار دفتری در فضاهای باز) زندگی می‌کنند و کسانی‌که در برابر آنفلانزا واکسینه نشده‌اند، می‌باشند.

?اگرچه عفونت‌های دستگاه تنفسی معمولا ویروسی هستند، برای حدود یک چهارم از بیماران نیز آنتی‌بیوتیک‌ تجویز می‌شود (که فقط در برابر عفونت‌های باکتریایی مفید هستند). آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند عوارض جانبی جدی مانند از بین بردن بسیاری از باکتری‌های مفید در بدن انسان را به‌دنبال داشته باشند. به ‌همین دلیل است که استفاده از پروبیوتیک‌ها یک دفاع مهم در برابر عفونت‌های دستگاه تنفسی به‌شمار می‌رود.

?پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که وقتی در مقادیر کافی توزیع می‌شوند، به‌نفع سلامت میزبان عمل می‌کنند و می‌توانند در محصولاتی مانند ماست مصرف شوند. مردم به‌طور فزاینده‌ای پروبیوتیک‌ها را بخشی از رژیم غذایی روزانه یا مکمل‌های غذایی برای سلامتی خود می‌دانند. همچنین امکان استفاده از پروبیوتیک‌ها برای جلوگیری از عفونت‌های دستگاه تنفسی، اهمیت آن‌ها را بیشتر کرده‌است.

? ترجمه: فائزه ابوطالبی

✅ لینک خبر
✅ لینک مقاله
✅ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
✅ عضویت در کانال زیست فن

پروبیوتک‌ها می‌توانند میلیون‌ها بیمار تنفسی را نجات دهند – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن