کریسپر

غذاهای عملکردی و پروتئین ها مواد غذایی برتر آمریکا

با توجه به آمار بنیاد شورای اطلاعات بین المللی غذایی (IFIC)، مشتریان به پروتئین ها و غذا های عملکردی علاقه مندند. این علاقه مندی به موازات رشد چشمگیر در تکنولوژی هایی مانند کریسپر بوده است. بر اساس تحقیقات، مشاهدات، نظرسنجی ها و نظر متخصصان غذایی، بنیاد IFIC چند موضوع مهم برای سال جدید اعلام کرده است :

Functional foods (غذاهای عملکردی ): بر اساس نظرسنجی سلامت و غذا در سال ۲۰۱۶، بنیاد IFIC به این نتیجه رسیده است که نزدیک به نصف مشتریان “تنظیم و کاهش وزن” را یک مزیت در سلامت خود می دانند که در غذا به دنبال آن میگردند. نزدیک به ثلث آمریکایی ها “افزایش انرژی “، “سلامتی قلبی” و “افزایش سن با سلامتی” را در نظرسنجی خود لیست کرده اند و علاوه بر این گوگل عبارت “غذاهای عملکردی” را به عنوان یکی از پنج کلید واژه مهم در سال ۲۰۱۶ نام برده است . برچسب گذاری غذایی در چند سال اخیر مورد توجه و بحث قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ توجه ها به سمتی معطوف خواهد شد که چه کیفیتی لازم است تا غذا برچسب “سالم” را بگیرد . سازمان غذا و داروی آمریکا در حال حاضر به بازتعریف کیفیت های غذایی به عنوان نشانه ای برای برچسب “سالم” بر روی مواد غذایی پرداخته است. در پرسشنامه غذا و سلامت ۲۰۱۶، یک سوم افراد غذای سالم را بر اساس “چه چیزی نباید داشته باشد” تعریف کرده اند به جای “چه چیزی باید داشته باشد”.

کریسپر، دروازه ای رو به پذیرش بیوتکنولوژی ؟

کریسپر (Clustered regularly interspaced short polindromic repeats) طبق باور بنیاد IFIC فرم صحیحی از بیوتکنولوژی برای رفتن به مسیر اصلی است. کریسپر به تغییر ژن های ارگانیسم ها به صورت هدفدار و دقیق می پردازد که نسبت به روش های دیگر برتری نسبی دارد. بنیاد IFIC اظهار می دارد که چون در تکنیک کریسپر مسایل مربوط به ارگانیسم های ترانس ژن وجود ندارد و دپارتمان کشاورزی آمریکا در سال ۲۰۱۶ اعلام نموده است که نیازمند دریافت تاییدیه از سازمان های ذی ربط نیست، لذا سرعت پذیرش کریسپر توسط مشتریان نسبت به سایر کاربرد های بیوتکنولوژی بیشتر است.

ترجمه : سبحان بهرامی زادگان

متن کامل گزارش “بنیاد شورای اطلاعات بین المللی غذایی (IFIC)”

دانلود مقاله: غذاهای عملکردی و پروتئین ها

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن