بیوتکنولوژی کشاورزی

تلاش محققین برای پرورش علمی ماری‌جوانای دارویی

✅ محققین دانشگاه Guelph کانادا، مقاله‌ای منتشر کرده‌اند که تصور می‌شود اولین مقاله علمی در آمریکای شمالی در مورد بهبود تولید کانابیس دارویی باشد که به حرکت صنعت به سمت حوزه آزمایشگاه‌های فوق پیشرفته و روش‌های مبتنی بر شواهد کمک می‌کند.


?یوبین ژنگ از محققین فوق، بیان می‌کند که پرورش ماری‌جوانا برای سالیان دراز غیرقانونی بوده و به‌سختی می‌شد یک تحقیق علمی در مورد چگونگی تولید این گیاه یافت. درواقع هیچ نوع پشتوانه علمی، این صنعت را هدایت نمی‌کرد.
با توجه به این موضوع، ژنگ به همراه همکاران پژوهشی خود، بر روی نرخ بهینه کود و بسترهای رشد بدون خاک لازم برای رشد کانابیس که ماده اولیه ماری‌جوانا است، در جهت ایجاد مقادیر بیشتری از ترکیبات دارویی و همچنین عملکرد بالاتر در این گیاه، تحقیق نموده‌اند.

?این مطالعه که بخشی از آن توسط انجمن مطالعه علوم طبیعی و مهندسی کانادا حمایت مالی گردیده، اخیرا در مجله HortScience منتشر شده است.

?این اولین سری از مطالعات دانشگاه Guelph است که بر روی تکنیک‌های ایده‌آل باغبانی برای تولید کانابیس در فضای بسته تحقیق می‌کند.

?ژنگ مدیر گروه باغبانی محیطی در دانشکده علوم محیطی این دانشگاه می‌گوید: «دانشگاه Guelph یکی از دانشگاه‌های برتر دنیا در انجام تحقیقات باغبانی خصوصاً درزمینه تولید گیاهان در محیط‌های کنترل‌شده است. ما جدیدترین تکنولوژی و مهارت را برای هدایت این زمینه از تحقیقات و همچنین جایگاه خوبی در خصوص تربیت کارشناسان باغبانی برای پرورش سریع کانابیس داریم.»

?این محقق می‌افزاید: «این دانشگاه چندین سال است که تحقیق در زمینه تولید کانابیس دارویی برای اهداف علمی را سرپرستی می‌کند و پیشنهاد می‌دهد که تغییراتی در قانون ایجاد شود تا منجر به افزایش پرورش‌دهندگان دارای مجوز کشت این گیاه که به دنبال کسب مهارت‌های لازم هستند، گردد. این ما را قادر می‌سازد تا تمرکز بیشتری بر روی این نوع تحقیقات داشته باشیم.»

?مطالعه چاپ‌شده اخیر، بر روی عملکرد گیاه در دوره رشد رویشی تمرکز دارد. محققین میزان بهینه کود را اندازه گرفته‌اند و همچنین دستورالعمل تهیه دو بستر رشد بدون خاک را برای تولید گیاهان با عملکرد بالا و غنی از Cannabidiol و THC که دو ترکیب اولیه دارویی این گیاه هستند، را به دست آورده‌اند.

?نتایج دومین پژوهش محققان فوق نیز قرار است به‌زودی در مجله HortScience منتشر گردد. در این مقاله نرخ‌های کود ایده‌آل و شرایط بستر رشد برای کانابیس در مرحله گل‌دهی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

?تیم تحقیق مورداشاره، هم‌اکنون بر روی نوردهی و آبیاری موردنیاز برای پرورش کانابیس با عملکرد و کیفیت بالا مطالعه می‌کند.

#متابولیت_های_ثانویه
#گیاهان_دارویی

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

تلاش محققین برای پرورش علمی ماری‌جوانای دارویی – اخبار زیست فناوری

 

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن