سرمایه گذاری شرکت ها

پروژه‌ی شرکت اینگنزا برای بازیافت CO2

شرکت بیوتکنولوژی اینگنزا (Ingenza) اعلام کرده‌است که در یک پروژه‌ی نوآورانه به منظور کاهش CO2 زائد تولید شده توسط وسائل تولیدی صنعت بیوتکنولوژی، با دانشگاه داندی (Dundee) و گروه تحقیقاتی دروشید (Drochaid) همکاری خواهد کرد. این پروپوزال، که توسط شرکت Zero Waste Scotland حمایت مالی می‌شود، شامل گرفتن و بازیافت جریان‌های زائد CO2، که طی فرآیندهای زیستی تخمیری تولید می‌شوند، می‌باشد.


سپس از کربن‌های حاصل شده، به عنوان ماده‌ی مکمل برای تولید مواد شیمیایی زیستی استفاده خواهدشد. این رویکرد برای این‌که مواد مورد نیاز و انرژی لازم برای تولیدات زیستی در آینده وارد چرخه‌ی اقتصاد گردشی شوند، الزامی می‌باشد.

این پروژه توسط سرمایه‌ی ۱۸ میلیون پوندی اقتصاد گردشی شرکت Zero Waste Scotland حمایت می‌شود. هدف این سرمایه‌گذاری حمایت از کارهایی می‌باشد که مطابق با اهداف دولت اسکاتلند، منجر به رشد اقتصاد گردشی می‌شوند. این سرمایه‌ی ۱۸ میلیون پوندی بخشی از اعتبار مالی ۷۳ میلیون پوندی می‌باشد که توسط دولت اسکاتلند و اعتبار مالی پیش‌رفت منطقه‌ای اروپا (European Regional Development Fund) جهت پیش‌برد برنامه‌ی توسعه‌ی اقتصاد گردشی، تأمین می‌شود.

مدیر اجرایی شرکت اینگنزا اظهار کرده است: “این یک تجارت بسیار هیجان‌انگیز برای شرکت اینگنزا به شمار می‌رود و نشان‌دهنده‌ی تعهد ما برای دست‌یابی به راه‌حل‌های ماندگار است. این پروژه ما را قادر می‌سازد تا تخصص و منابع خودمان را به این جنبه‌ی مهم از تولیدات زیستی صنعتی اختصاص دهیم و بتوانیم برای کاهش CO2 زائد، رویکردهای جدید اتخاذ کنیم”.

مدیر شرکت Zero Waste Scotland نیز عنوان کرده‌است: “با خوشحالی حمایت خودمان را از پروژه‌ی شرکت اینگنزا و شرکایش اعلام می‌کنیم. این دقیقاً آن نوع از تجارتی است که توسط سرمایه‌ی اقتصاد گردشی، قصد حمایت از آن را داشتیم. تجارت زیستی یک بخش مهم برای توسعه‌ی اقتصاد گردشی در اسکاتلند به شمار می‌رود. این تجارت موقعیت‌های فراوانی را برای تبدیل مواد زائد و محصولات جانبی فرآیندهای صنعتی به فرصت‌های تجاری جدید فراهم می‌کند”.

لینک خبر
عضویت در زیست فن اقتصاد
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن