پروژه‌ی شرکت اینگنزا برای بازیافت CO2

شرکت بیوتکنولوژی اینگنزا (Ingenza) اعلام کرده‌است که در یک پروژه‌ی نوآورانه به منظور کاهش CO2 زائد تولید شده توسط وسائل تولیدی صنعت بیوتکنولوژی، با دانشگاه داندی (Dundee) و گروه تحقیقاتی دروشید (Drochaid) همکاری خواهد کرد. این پروپوزال، که توسط شرکت Zero Waste Scotland حمایت مالی می‌شود، شامل گرفتن و بازیافت جریان‌های زائد CO2، که طی فرآیندهای زیستی تخمیری تولید می‌شوند، می‌باشد.


سپس از کربن‌های حاصل شده، به عنوان ماده‌ی مکمل برای تولید مواد شیمیایی زیستی استفاده خواهدشد. این رویکرد برای این‌که مواد مورد نیاز و انرژی لازم برای تولیدات زیستی در آینده وارد چرخه‌ی اقتصاد گردشی شوند، الزامی می‌باشد.

این پروژه توسط سرمایه‌ی ۱۸ میلیون پوندی اقتصاد گردشی شرکت Zero Waste Scotland حمایت می‌شود. هدف این سرمایه‌گذاری حمایت از کارهایی می‌باشد که مطابق با اهداف دولت اسکاتلند، منجر به رشد اقتصاد گردشی می‌شوند. این سرمایه‌ی ۱۸ میلیون پوندی بخشی از اعتبار مالی ۷۳ میلیون پوندی می‌باشد که توسط دولت اسکاتلند و اعتبار مالی پیش‌رفت منطقه‌ای اروپا (European Regional Development Fund) جهت پیش‌برد برنامه‌ی توسعه‌ی اقتصاد گردشی، تأمین می‌شود.

مدیر اجرایی شرکت اینگنزا اظهار کرده است: “این یک تجارت بسیار هیجان‌انگیز برای شرکت اینگنزا به شمار می‌رود و نشان‌دهنده‌ی تعهد ما برای دست‌یابی به راه‌حل‌های ماندگار است. این پروژه ما را قادر می‌سازد تا تخصص و منابع خودمان را به این جنبه‌ی مهم از تولیدات زیستی صنعتی اختصاص دهیم و بتوانیم برای کاهش CO2 زائد، رویکردهای جدید اتخاذ کنیم”.

مدیر شرکت Zero Waste Scotland نیز عنوان کرده‌است: “با خوشحالی حمایت خودمان را از پروژه‌ی شرکت اینگنزا و شرکایش اعلام می‌کنیم. این دقیقاً آن نوع از تجارتی است که توسط سرمایه‌ی اقتصاد گردشی، قصد حمایت از آن را داشتیم. تجارت زیستی یک بخش مهم برای توسعه‌ی اقتصاد گردشی در اسکاتلند به شمار می‌رود. این تجارت موقعیت‌های فراوانی را برای تبدیل مواد زائد و محصولات جانبی فرآیندهای صنعتی به فرصت‌های تجاری جدید فراهم می‌کند”.

☑ لینک خبر
☑ عضویت در زیست فن اقتصاد
☑ عضویت در کانال زیست فن

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • تولید دارو علیه انسداد شرایین مغز

  تولید دارو علیه انسداد شرایین مغز

  شرکت سوییسی بیوتکنولوژی ایدورسیا قرار است اثربخشی یکی از داروهایش به نام کلازوسنتان (Clazo…
 • استخراج THC

  روش جدید استخراج THC

  شرکت اکسیم بیوتیک اعلام کرده است روش جدیدی برای استخراج و خالص‌سازی THCکه یکی از مواد مؤثر…
 • تفاوت ژنتیکی در ابتلا به گلیوما

  تفاوت ژنتیکی در ابتلا به گلیوما

  درحالی‌که نقش تفاوت‌های جنسیتی در بروز گلیوما مشخص شده‌است، اکنون محققین قصد دارند تفاوت‌…
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد رهبان
بارگذاری بیشتر در سرمایه گذاری شرکت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

تولید دارو علیه انسداد شرایین مغز

شرکت سوییسی بیوتکنولوژی ایدورسیا قرار است اثربخشی یکی از داروهایش به نام کلازوسنتان (Clazo…