سرمایه گذاری شرکت ها

پروژه مشترک شرکت Ingenza برای بازیافت CO2

اینگنزا همکاری‌اش با دانشگاه داندی (Dundee) و سرویس‌های پژوهشی دورچی (Dorchaid) را در پروژه‌ای بسیار مبتکرانه با هدف کاهش کربن‌دی‌اکسید زائد تولید شده در برنامه‌های تولیدات صنعتی بیوتکنولوژی اعلام کرد.


این طرح که شرکت زیرو ویست اسکاتلند (zero waste scotland) سرمایه‌گذاری آن را به‌عهده دارد، از به‌دام انداختن و بازیافت جریان‌های CO2 زائدی که در طی فرایندهای زیست‌پردازش تخمیری آزاد می‌شوند و استفاده از آن‌ها به‌عنوان منابع ذخیره غذایی کربن برای تولیدات شیمیایی زیست‌بنیان تشکیل شده‌است.

این استراتژی برای این که ذخیره‌ی غذایی و ورودی انرژی پایدار مورد نیاز برای روش‌های تولیدی زیست‌بنیان در آینده واقعاً «چرخه ای»شوند ضروری است. این پروژه با ۱۸میلیون یورو سرمایه‌گذاری اقتصاد چرخه‌ای شرکت زیرو ویست اسکاتلند، تأمین مالی شده که از کاری که رشد اقتصاد چرخه‌ای را همراه با اهداف و برنامه‌های دولت اسکاتلند محقق کند حمایت می‌کند.

سرمایه‌گذاری اقتصاد چرخه ای توسط دولت اسکاتلند و سرمایه‎ی توسعه‌ی منطقه ای اروپا با ۷۳میلیون یورو از محل «سرمایه گذاری برنامه‌ی شتاب‌دهنده اقتصاد چرخه ای با بازدهی منابع» پشتیبانی می‌شود.

دکتر یان فادرینگام (Iain fotheringham) مدیر اینگنزا، توضیح می‌دهد: «این یک خطرپذیری هیجان‌انگیز برای اینگنزاست و منعکس کننده‌ی تقید ما به راه حل‌های پایدار است. این پروژه به ما اجازه می‌دهد تا هم‌چنان که در پی توسعه‌ی روش‌های نو برای کمک به کاهش CO2 زائد هستیم، تخصص و منابع‌مان را برای این جنبه‌ی مهم از زیست‌تولید صنعتی به‌کارببریم».

یان گولند (Iain Gulland) مدیر اجرایی زیرو ویست اسکاتلند می گوید: «ما خرسندیم که از این پروژه جدید از شرکت اسکاتلندی اینگنزا و شرکایش، که دقیقاً مصداق خلاقیت در کسب‌وکاری است که «سرمایه گذاری اقتصاد چرخه ای» برای پشتیبانی از آن تشکیل شده‌است حمایت کنیم. اقتصاد زیستی بخشی مهم از اقتصاد چرخه ای در اسکاتلند است با فرصت‌های متعدد برای تبدیل مواد زائد و تولیدات جانبی حاصل از فرایندهای زیستی به فرصت‌های تجاری جدید».

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن