سرمایه گذاری شرکت هاسوخت زیستی

پروژه eForFuel به دنبال تولید سوخت از CO2 و الکتریسیته

شرکت بیوتکنولوژی فرانسوی Alter در پروژه جدید eForFuel شرکت کرده است. این پروژه به‌ دنبال پیدا کردن جایگزینی پایدار برای سوخت های فسیلی با استفاده از برق و میکروارگانیسم هایی است که CO2 را به سوخت های تجدیدپذیر تبدیل می‌کنند. پروژه eForFuelاز ماه مارس سال ۲۰۱۸ شروع شده است و پیش‌بینی می‌شود که تا ۴ سال آینده به اتمام برسد.


گازهای گلخانه ای، به خصوص CO2 که از سوختن سوخت های فسیلی حاصل می‌شوند، عامل مهمی در تغییرات اقلیمی و تهدیدی جهانی برای محیط زیست و جامعه هستند. از این رو، جایگزینی سوخت های فسیلی با منابع پایدار بسیار اهمیت دارد. نسل های اولیه سوخت های زیستی، با منابع زمین رقابت می‌کنند و هم‌چنین تولید محصولات کشاورزی را محدود می‌کنند و باعث کاهش تنوع زیستی می‌شوند. بنابراین نمی‌توانند به طور کامل جایگزین سوخت های فسیلی شوند. به منظور حل این مشکل، eForFuel یک راه حل جدید برای استفاده از منابعی مانند CO2، برق و آب که اساساً نامحدود و مستقل از زمین‌ اند، ارائه می‌دهد.

هماهنگ کننده پروژه میگوید: “آنچه eForFuel را منحصر به فرد می‌کند، زنجیره تولیدی پایداری است کهCO2 و برق تجدیدپذیر را به فرمیک اسید در دسترس تبدیل می‌کند. پس از آن، این فرمیک اسید را به میکروب های مهندسی شده به منظور تولید سوخت های هیدروکربنی تجدیدپذیر، وارد می‌کنند.

پروژه eForFuel قصد دارد یک سیستم الکترو-بیوراکتور منحصر به فرد ایجاد کند که این راکتور به صورت خودکار عمل کاهش الکترونی CO2، تولید فرمات و تبدیل زیستی فرمات به هیدروکربن هایی که به‌عنوان سوخت تغییرپذیر شناخته شده‌اند را انجام دهد. این سیستم یک‌پارچه، قدمی مهم در راستای تغییر روش تولید سوخت ها و تولید ترکیبات کربنی برخواهد داشت.

مدیر کل شرکتAlter می‌گوید: “ما با تکنولوژی اتوماتیک fluidic و تخصص در توسعه نسل های پیش‌رفته bioprocess ها در این پروژه ایفای نقش می‌کنیم.”

این شرکت با همکاری دانشگاه اشتوتگارت، با افزایش تعداد باکتری های مصرف کننده فرمیک اسید و هم‌چنین طراحی سیستم الکترو-بیوراکتوری که CO2 و برق را به سوخت تبدیل کند، به پیش‌رفت پروژه کمک خواهد کرد.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن