بیوتکنولوژی کشاورزی

پنبه هایی طبیعی با خاصیت فلوئورسنت

✅ تحقیقات جدید نشان می‌دهد پنبه‌ای که با مولکول‌های دارای صفات مطلوب مانند فلوئورسنت یا مغناطیس رشد می‌کند، ممکن است روزی بتواند نیاز به استفاده از ترکیبات شیمیایی برای تولید پارچه را رفع نماید.


?استفاده از پلیمر‌های مصنوعی برای تولید پارچه می‌تواند طیف وسیعی از صفات مطلوب را به آن بدهد؛ اما در عین حال هر چیزی که به پارچه اضافه شود می‌تواند شسته یا ساییده شود.

?به علاه در حالی که بسیاری از الیاف مورد استفاده در پارچه‌ها، مصنوعی هستند (به عنوان مثال پلی استر)، برخی مصرف کنندگان برای جلوگیری از ایجاد برخی مسائل نظیر حساسیت، سوزش پوست، صافی و سنگینی، استفاده از الیاف طبیعی را ترجیح می‌دهند.

? فیلیپ ناتولی و همکارانش، مشتقاتی از گلوکز ساخته اند که مولکول‌های دارای ویژگی‌های مطلوب مانند فلوئورسنت را به تخمک های در حال رشد گیاه پنبه، Gossypium hirsutum، انتقال می‌دهد.

?از این رو مولکول‌ها به جای آن که به صورت یک ترکیب شیمیایی اضافه شوند، خودشان در الیاف پنبه جای می‌گیرند و الیاف حاصل اگرچه از الیاف خام که فاقد ترکیبات جاسازی شده بودند، ضعیف تر هستند؛ خواص فلوئورسنت یا مغناطیس از خود نشان می‌دهند.

#صفات_جدید

?ترجمه: محدثه گلندی

☑️لینک مقاله
☑️عضویت در زیست فن کشاورزی
☑️عضویت در کانال زیست فن

پنبه هایی طبیعی با خاصیت فلوئورسنت – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن