اخبارمیکروبیوم

کشف میکروبیوم اسپرم انسان به وسیله توالی یابی RNA

مطالعات نشان داده است میکروبیوم یک ناحیه مشخص در بیماری‌زایی آن ناحیه نقش دارد. روش‌های متداول برای بررسی میکروبیوم، استفاده از روش‌های کشت معمول می‌باشد اما این روش‌ها دارای محدودیت هستند زیرا بسیاری از پاتوژن‌ها با این روش‌ها قابل کشت نیستند. محققان دریافتند با استفاده از روش RNA-seq بهتر از روش کشت معمول می‌توان به بررسی میکروبیوم یک ناحیه پرداخت.


مطالعه مشترکی توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه Wayne state، مرکز باروری CReATe و دانشگاه Massachusette برروی میکروبیوم اسپرم انسان صورت گرفت. در این آزمایش از روش RNA-seq یا توالی‌یابی RNA برای شناسایی آلودگی و بیماری زایی باکتریایی استفاده شد. محققان در این روش، ۸۵ نمونه منی انسان را جمع آوری و سپس RNA اسپرم‌ها را جداسازی کردند و از طریق روش RNA-seq به بررسی میکروبیوم اسپرم انسان پرداختند.

پس از اجرای آزمایش، یک نمونه حاوی مقدار زیادی توالی‌های میکروبی یافتند. با بررسی دقیق‌تر مشخص شد که باکتری Streptococcus agalactiae در این نمونه بسیار زیاد است. این باکتری عامل برجسته‌ی عفونت جنین در دوره بارداری، عامل مرگ و میر بالا در نوزادان نارس و همچنین یک پاتوژن تهدید‌کننده برای افراد مسن می‌باشد.

بنابراین با استفاده از روش RNA-seq بهتر از روش کشت معمول می‌توان به بررسی میکروبیوم یک ناحیه پرداخت. در مورد این پژوهش محققان دریافتند که پیداکردن میکروبیوم ناحیه تناسلی می‌تواند در درمان ناباروری تأثیر به‌سزایی داشته باشد. این تحقیق در ژورنال Assisted reproduction and genetics چاپ شده است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
توسط
EurekAlert
منبع
Journal of Assisted Reproduction and Genetics
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن