بازار بیوتکنولوژیسرمایه گذاری شرکت ها

پیش‌برد بازار بازوهای رباتیک جراحی

شرکت CMR Surgical، واقع در کمبریج انگلستان، در دور دوم جذب سرمایه‌ی خود موفق شد ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند. این سرمایه، تکنولوژی ربات‌های جراحی این شرکت را جهت ورود به بازارهای اروپا و آمریکا آماده می‌سازد. این تکنولوژی هنوز در مرحله‌ی توسعه‌ی پیش‌بالینی قرار دارد.


این تکنولوژی رباتیک، که ورسیوس سیستم (Versius system) نامیده می‌شود، با الهام گرفتن از بازوی انسان تولید شده است. این سیستم از ۵ بازوی رباتیک که دارای مفاصل مچ‌مانند و مجهز به وسایل جراحی می‌باشند، تشکیل شده‌است. بازوهای رباتیک موقعیت و نیروی اعمال شده‌ی خودشان را بررسی می‌کنند. این قابلیت باعث می‌شود که از دقت و چابکی فراوانی برخوردار باشند. علاوه بر این، این سیستم قابل حمل بوده و برای انواع گوناگونی از جراحی‌ها، از جراحی عمومی گرفته تا جراحی‌های گوارشی و کلیوی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیمارستان‌ها روز‌به‌روز تمایل بیش‌تری به استفاده از جراحی رباتیک پیدا می‌کنند؛ زیرا این وسایل جراحان را قادر می‌سازند تا با کم‌ترین تداخل ممکن، با دقت و چابکی فراوانی جراحی‌ها را انجام دهند. افزایش تمایل به جراحی رباتیک می‌تواند باعث کاهش زمان بستری شدن بیماران و درد آن‌ها شود. در حال حاضر شرکت Intuitive Surgical واقع در کالیفرنیا، بازار ربات‌های جراحی را از سال ۲۰۰۰ در اختیار خود دارد. در سال ۲۰۰۰، اداره غذا و داروی آمریکا، روبات جراحی این شرکت به نام داوینچی را مورد تأیید قرار داد. در کنار شرکت CMR Surgical، شرک فرانسویQuantum Surgical نیز توانسته است یک سرمایه‌ی ۵۰ میلیون دلاری برای پیش‌برد تکنولوژی ربات‌های جراحی جهت استفاده در زمینه‌ی سرطان فراهم آورد.

لینک خبر
عضویت در کانال زیست فن اقتصاد
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن