سرطان تخمدان

روش‌های نوین برای پیش‌بینی بهتر سرطان تخمدان توسط شرکت انگلستانی Angle

✅ شرکت Angle به‌عنوان یک شرکت تخصصی در زمینه‌ی بیوپسی مایع نشان داده‌است که تست بیوپسی مایع PMT می‌تواند در ۹۵ درصد پرونده‌ها بین کیست‌های خوش‌خیم و بدخیم تخمدان متمایز باشد. تکنولوژی نامبرده می‌تواند راه دقیقی برای تمایز بین رشد خوش‌خیم و بدخیم قبل از انجام هر نوع جراحی باشد.

?مدیرعامل این شرکت در مورد این تکنولوژی توضیح می‌دهد: «اهمیت این سیستم در توانایی دریافت و کشت سلول‌های سرطانی از نمونه‌ی ساده‌ی خون است.»
این تکنولوژی نسبت به دو روش رایج برای تشخیص این سرطان، CA 125 blood test و transvaginal ultrasound مزایای رقابتی دارد. تست خون CA 125 ممکن است تحت تاثیر شرایط دیگر قرار بگیرد و روش دوم نمی‌تواند بدخیم یا خوش‌خیم بودن تومور را مشخص کند.

?این تکنولوژی فواید زیادی دارد. اولین آن‌ها این است که این روش نسبت به lable بی‌نیاز است، بنابراین نیازی به آنتی‌بادی نیست. سیستم مبتنی بر آنتی‌بادی ممکن است برخی از سلول‌های مهم را جا بیندازد اما این تکنولوژی انگلستانی دچار چنین خطایی نمی‌شود. فایده‌ی دیگر این است که در این روش سلول‌های سرطانی زنده می‌مانند و در نتیجه می‌توان برای آزمایش‌های بعدی از آن‌ها استفاده کرد.

? این تکنولوژی، نسبتا تکنولوژی جدید به حساب می‌آید که می‌تواند سرطان را از نمونه‌ی خون تشخیص دهد. این روش نیاز به روش‌های تهاجمی را از بین خواهد برد.

?ترجمه: یاور سلطانی

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

روش‌های نوین برای پیش‌بینی بهتر سرطان تخمدان توسط شرکت انگلستانی Angle – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن