بیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبی

چشم‌انداز بیوتکنولوژی و اقتصاد محیط‌ زیستی در مالزی

✅ دکتر آروجنان، مدیر اجرایی مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی مالزی و شرکت Muthu Singaram از زیرمجموعه‌های کمپانی VibaZone Private Limited در مالزی، با انتشار یک مقاله انتقادی در مجله New Biotechnology، چشم‌انداز بیوتکنولوژی و اقتصاد محیط زیستی مالزی را مورد بحث قرار داده است.


?طبق گزارش این مقاله، مالزی برنامه‌ توسعه بیوتکنولوژی خود را در دهه ۹۰ میلادی منتشر کرد و با تنظیم سیاست‌ها و راهبردهای مؤثر، این علم را به یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی کشور تبدیل کرد. از زمان پیاده‌سازی سیاست ملّی بیوتکنولوژی در سال ۲۰۰۵، مالزی به موفقیت‌های چشمگیری در افزایش تولید ناخالص ملّی (GDP)، سرمایه‌گذاری و اشتغال دست یافته است.

?این مقاله سیاست‌های عمومی، راهبرد‌ها و مکانیسم‌های سرمایه‌گذاری که باعث پیشبرد تحقیقات، توسعه و تجاری‌سازی حوزه بیوتکنولوژی و اقتصاد محیط‌زیستی در مالزی شده است را موردبحث قرار داده است. در این مقاله چالش‌های پیش روی مالزی در اجرایی کردن این سیاست‌ها نیز موردبررسی قرار گرفته است.

?نکات مطرح‌شده در این مقاله می‌تواند توسط دیگر کشورهای علاقه‌مند به توسعه بیوتکنولوژی مورد ارزیابی و پیگیری قرار گرفته و به رشد بهتر این فناوری پویا در آن کشورها کمک کند.

?ترجمه: مریم باورساد

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

چشم‌انداز بیوتکنولوژی و اقتصاد محیط‌ زیستی در مالزی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن